نان نامناسب برای افرادی که قند خون بالا دارند

551693 خبر ناگهانی

قند خون بالا یا هیپوگلیسمی زمانی رخ می دهد که قند بیش از حد در خون به دلیل کمبود انسولین وجود داشته باشد. عوامل مختلفی می توانند باعث افزایش سطح قند خون شوند. به عنوان مثال، انتخاب نادرست غذا و نوشیدنی، عدم فعالیت بدنی و بیماری منجر به این می شود که در صورت عدم درمان، مشکلاتی ایجاد می شود که بر سلامت کلی بدن مانند چشم، کلیه، اعصاب و قلب تأثیر می گذارد. به همین دلیل بسیار مهم است که سطح قند خون خود را در حالت متعادل نگه دارید.

بیشتر بخوانید:

کربوهیدرات ها برای بدن ضروری هستند؛ اما باید مراقب نوع کربوهیدرات هایی که مصرف می کنید نیز باشید. به خصوص اگر قند خون بالا دارید.

نان صنعتی برای قند خون مضر است

طبق مطالعات و کارشناسان، بدترین کربوهیدرات برای افزایش قند خون، نان است که غلات صنعتی دارد و فیبر اضافه ندارد. افرادی که قند خون بالایی دارند باید نان پر فیبر بخورند و حداقل مقداری فیبر بخورند. نان با قند اضافی برای آنها مشکل ساز است و سطح قند خون را بالا می برد، اما فیبر باعث تثبیت سطح قند خون می شود.

دو نوع کربوهیدرات وجود دارد: کربوهیدرات های ساده و پیچیده.

کربوهیدرات های ساده از فروکتوز و گلوکز تشکیل شده اند که مواد شیمیایی آنها ساختار ساده ای دارند، اما کربوهیدرات های پیچیده ساختار شیمیایی پیچیده تری دارند که ترکیبی از سه نوع قند است.

هضم کربوهیدرات های پیچیده دشوارتر است و تأثیر آنها در افزایش قند خون بسیار کندتر است و به تدریج افزایش می یابد، به همین دلیل توصیه می شود افراد مبتلا به قند خون بالا از کربوهیدرات های پیچیده استفاده کنند.

  جزئیات پرداخت سود سهام واریز شده به سهامداران

شاخص گلیسمی روشی برای اندازه گیری میزان افزایش قند خون از یک ماده غذایی است که در مقیاس 0 تا 100 رتبه بندی می شود. بنابراین می توانند باعث کاهش یا افزایش تدریجی سطح قند خون شوند.

غلات فرآوری شده دارای شاخص گلیسمی بالاتری هستند و هرگز برای افرادی که قند خون بالایی دارند توصیه نمی شود.

طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه هاروارد، غذاهایی مانند نان سفید که دارای شاخص گلیسمی بالایی هستند، به سرعت هضم می شوند و باعث نوسانات قند خون می شوند. مصرف این غذاها خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و اضافه وزن را افزایش می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید