نامه برای انتخابات مجلس

562503 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برای سومین دوره روز چهارشنبه چهارم خردادماه قرار است و نمایندگان ۱۲ نفره این هیئت برای سومین سال مجلس یازدهم رای خواهند داد.

طبق آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، اعضای هیأت رئیسه مجلس متشکل از یک رئیس، 2 نایب رئیس، 6 منشی و 3 نماینده یا ناظر است که با اکثریت آرای نمایندگان مجلس انتخاب می شوند. سال آینده. هفتم هورداد سالروز تأسیس مجلس شورای اسلامی است که هر ساله اعضای هیئت رئیسه مجلس، کمیسیون ها و فراکسیون ها را برای سال آینده تعیین می کند.

در روزهای منتهی به سومین دوره انتخابات سومین دوره مجلس یازدهم، گمانه زنی هایی در حاشیه مجلس درباره ریاست بعدی به گوش می رسد و هر از چند گاهی برخی از نمایندگان از کسانی که با دیگر نمایندگان لابی می کنند نام می برند. برای گرفتن تخته برای خودشان رای جمع می کنند.

** ورود 2 جناح انقلابی و مستقل در انتخابات هیئت رئیسه

قرار است در روزهای آتی شورای مرکزی دو فراکسیون انقلاب اسلامی و مستقلین برای سومین جلسه در خصوص موضوع انتخابات در هیئت رئیسه تشکیل جلسه دهد و طی آن درباره نحوه ورود و تعیین نامزدهای خود تصمیم گیری شود. نسخه نهایی خود را اعلام کنند.

** پایداری پس از جذب هیئت مدیره

در دو هفته مانده به انتخابات میاندوره ای، برخی از اعضای جبهه پایداری نیز با برخی از چهره های مطرح مجلس مشورت کردند تا آنها را برای کاندیداتوری ریاست جمهوری یا معاونت رئیس جمهور متقاعد کنند و رهبران جبهه پایداری با برخی نمایندگان مشورت کرده و تلاش خود را برای داشتن چندین کرسی در مجلس اعلام کردند. هیئت مدیره سال آینده

  افزایش 28 درصدی نرخ بیمه

** گزینه های احتمالی برای مجلس نمایندگان

از هر نماینده ای در حاشیه مجلس درباره نامزدهای سومین دوره مجلس یازدهم سوال می شود، اکثر نمایندگان معتقدند حداقل رئیس جمهور فعلی برای سومین سال سبزپوش خواهد شد.

جدول زیر نامزدهای احتمالی دوازدهمین سال هیئت مدیره را فهرست می کند:

ریاست جمهوری محمد بیکر کلیباف، فریدون عباسی، الیاس نادران
معاون رئيس جمهور علی نق زاد، عبدالرضا مصری، خجت الاسلام محتبی ذوالنوری، خجت الاسلام محمدرضا میرتیالدینی، حمیدرضا حاجی بابایی، ابراهیم عزیزی، خجت الاسلام نصرلا پیمانفر، محمدمهدی زاهدی
دبیران هیئت مدیره سیدناصر موسویلرگانی، علی کریمی فیروزجایی، حسینعلی حاجی دلیگانی، روح الله متفکر آزاد، محسن دهنوی، محمد رشیدی، مجتبی یوسفی
ناظران در کشتی علیرضا سلیمی، محمدحسین فرهنگی، محسن پیرهادی، سید نظام الدین موسوی

در حالی که معمولاً بسیاری از نمایندگان کاندیداتوری خود را برای انتخابات مجلس اعلام می کنند، در روزهای آینده مشخص خواهد شد که چند نماینده برای کسب 12 کرسی ثبت نام می کنند و در انتخابات 13 خرداد چه اتفاقی می افتد و چند درصد از اعضای شورای پارلمانی اسلامی هستند. تغییر دادن .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید