نامه ای به رهبر انقلاب برای رفع مشکلات افزایش حقوق بازنشستگان

538972 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، علی عسگر بیات به نامه ارسالی به مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در این نامه به نمایندگی از جامعه چند میلیونی آمده است که در حفظ و حراست از ارزش ها رنج کشیده و در عین حال تزلزل ناپذیر هستید. انقلاب اسلامی از بدبختی‌ها و سهل‌انگاری‌های تصادفی برخی مسئولان و تصمیم‌گیران خشمگین است، علی‌رغم اینکه با همه سختی‌های معیشتی، چهره خود را از سیلی سرخ نگاه داشته‌اند، اما همچون روزهای کار و اشتغال. بر نظام پرشور هستند و با وجود همه موانع و مشکلات از سنگرهای انقلاب عقب نشینی نکرده اند.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه کمک گرفتن از مقام معظم رهبری برای رسیدگی به مشکلات بازنشستگان ادامه داد: متأسفانه در روزهای اخیر رنج والدین مسن و رنج دیده دوچندان شده است.

به گفته رئیس کانون عالی بازنشستگان در بخشی دیگر از این نامه آمده است: حق الناس محسوب می شود. این سازمان در طول چند دهه خدمات گسترده اجتماعی تحت پوشش خود که اغلب آسیب پذیر و ضعیف است، نه تنها بودجه و اعتباری از درآمدهای عمومی کشور دریافت نکرد، بلکه تأثیر بسزایی در ایجاد و توسعه امنیت روانی داشت. اعتماد و بیش از نیمی از جمعیت کشور دارای سرمایه اجتماعی، امید به آینده و ایجاد رضایت هستند. علاوه بر این طی این سال ها انباشته شدن بدهی های معوق دولت ها و عدم پرداخت 50 هزار میلیارد تن تامین اجتماعی آسیب جدی به بدن وی وارد کرده و صاحبان اصلی را که بازنشستگان هستند و بازنشستگان همچنان نگران همه هستند، نگران کرده است. زمانی رویه ای بود که به شدت با نص صریح فرمان معظم له و سیاست های کلی تامین اجتماعی «عدم ایجاد و انباشت بدهی عمومی» در تضاد بود.

  آیا می خواهید روابط دیپلماتیک را برای فروش نفت در ازای پشم توسعه دهید؟

بیات تاکید کرد: اما لحظه مهم و سرنوشت سازی که در روزهای اخیر موجب نگرانی روح داغدیده این عزیزان شده، بی توجهی و غفلت عمدی از موضوع تصویب و اعلام افزایش سالانه حقوق بازنشستگان و بازنشستگان در سال جاری است. ماده 99 قانون تأمین اجتماعی «و ماده 111 قانون تأمین اجتماعی هر ساله بر اساس مصوبات شورای عالی کار مستمری مستمری بگیران، از کارافتادگان و بازماندگان مشمول تأمین اجتماعی را افزایش می دهد، زیرا منبع تأمین مالی از محل منابع می باشد. و درآمدهای تامین اجتماعی، حق بیمه، ذخایر و ذخایر تضمین شده و بازنشستگان بیمه شده اند، اما در دو دهه اخیر مجلس و دولت صدها هزار میلیارد تن از درآمد و بودجه عمومی کشور را صرف پرداخت حقوق به دولت کرده اند. بازنشستگان لشکری ​​و فولاد و سایر صندوق های دولتی متأسفانه بازنشستگان در این سال ها بیمه هستند و از نظر اجتماعی سهمی از اموال عمومی و درآمد نداشتند و همیشه در آخرین دور افزایش حقوق بوده اند.

وی خطاب به مقام معظم رهبری گفت: رهبر فرزانه انقلاب با تأسف و ناباوری دولتی که با شعار مردمی بودن و توجه به محرومان و مستضعفان وارد میدان شد، تصویب افزایش سالانه را به تاخیر انداخت. سرانجام پس از تأخیر طاقت فرسا در تفسیر نادرست، دستخوش تغییرات نامطلوب و غیرمنطقی به ویژه در زمینه افزایش دستمزد در سطوح دیگر شده است.

وی گفت: در سال های گذشته نیز همین مصوبات برای ارجاع توسط بالاترین دستگاه های تامین اجتماعی و بر اساس مصوبات شورای عالی کار در هیئت وزیران تصویب و ابلاغ شده است. اما امسال با نوآوری غیرمسئولانه کابینه بیم آن را دارد که امید بازنشستگان و بازنشستگان بیمه به ناامیدی تبدیل شود.

  طب عامیانه/ آشنایی با خواص پونه کوهی

ایشان از رهبر فرزانه انقلاب خواستند دستور عاجل به هیئت دولت مبنی بر تغییر رویه برای جلب رضایت مستمری بگیران و مستمری بگیران تامین اجتماعی و خیانت به قلب میلیون ها فداکار به نظام مقدس انقلاب اسلامی صادر کنند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید