ناسا عکسی از تمرین سخت فضانوردان منتشر کرده است

آژانس فضایی می نویسد: در پایان یک استخر بسیار تاریک، غواصان در حال آماده شدن برای ماموریت های ماه هستند. این آزمایش اخیر را در آزمایشگاه شناوری خنثی در مرکز فضایی جانسون بررسی کنید.

در این آزمایشگاه فضانوردان برای راه رفتن در فضا و به زودی راه رفتن در ماه آموزش می بینند.

فضانوردان ناسا با شرایط سخت غریبه نیستند. ما آنها را با حضور در محافل آموزشی در اینجا روی زمین آماده می کنیم که گرانش یک ششم، نور و پس زمینه ماه را تقلید می کنند.

هنگامی که فضانوردان از طریق برنامه آرتمیس به قطب جنوبی ماه سفر می کنند، خورشید فقط چند درجه بالاتر از افق قرار دارد و سایه های طولانی و تاریکی ایجاد می کند. برای شبیه‌سازی محیط، غواصان در آزمایشگاه چراغ‌ها را خاموش کردند، پرده‌های سیاه روی دیوار استخر گذاشتند تا بازتاب نور را به حداقل برسانند، و از لامپ‌های قدرتمند برای شبیه‌سازی محیطی که فضانوردان در طول مأموریت ماه تجربه می‌کردند، استفاده کردند.

شن و ماسه معمولی به همراه سایر ترکیبات در کف استخر وجود داشت.

این آزمایش با استفاده از تجهیزات غواصی برای فراهم کردن شرایط نوری مناسب انجام شد، اما ناسا به زودی قصد دارد این کار را در محیط های کم نور با استفاده از لباس فضایی انجام دهد.

آزمایشگاه شناور خنثی یک آزمایشگاه آموزش فضانوردان است که در تأسیسات سونی کارتر در مرکز فضایی جانسون در هیوستون، تگزاس واقع شده است. این آزمایشگاه دارای یک استخر سرپوشیده بزرگ به طول 62 متر، عرض 31 متر و عمق 12.34 متر می باشد.

  افزایش حقوق کارگران به تصویب شورای عالی کار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید