میزان مورد نظر وزارت جهاد برای برنج ایرانی چقدر است؟

559546 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در خصوص برنامه دولت برای کنترل قیمت ها در بازار گفت: یکی از موضوعات مهم در اقتصاد کشور تنظیم بازار و تنظیم بازار است. کنترل؛ از ابتدای دولت سیزدهم کل زنجیره تامین که شامل تولید و توزیع می شود به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد و باعث تسلط بیشتر ما در بازار شد.

ادامه مطلب

وی افزود: این اقدام کار جدیدی بود که در این دولت انجام شد. پیش از این بخش مواد غذایی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی و بخش توزیع در اختیار وزارت صمت بود که باعث نوسانات بیشتر بازار شد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در دولت قبل سازوکار، ساختار و بازرسی در وزارت کشاورزی وجود نداشت، گفت: موضوع توزیع برای اولین بار در دولت سیزدهم به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد. اما این یک کار جدید است و برای تسلط بر Complete که در بازار ایجاد می شود زمان می برد.

* قیمت فروشگاه را نمی توان مبنای قیمت قرار داد / مشکلی در تولید نداریم

ساداتی نژاد گفت: اجرای وزارت جهاد کشاورزی نسبت به سال قبل نشان می دهد که در همین مدت آرامش، تناوب و ثبات بهتری نسبت به سال 99 و سال گذشته دولت قبل داشتیم و هر چه جلوتر می رویم. هرچه جلوتر برویم شرایط بهتر خواهد شد.”

وی با تاکید بر اینکه در حوزه تولید مشکلی نداریم، تصریح کرد: تولید در کشور برای دامداران و دامداران کفایت می کند و در حوزه توزیع با توجه به بازرسی ها و همچنین با کمک قانون تعزیرات کافی است. سازمان انشاالله این فضا کنترل می شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وزیر جهاد کشاورزی درباره 120 هزار تن برنج نیز گفت: اینکه برای یک محصول خاص در یک فروشگاه قیمت وجود دارد، نمی توان آن را مبنا قرار داد.

* میزان درخواستی وزارت جهاد برای برنج ایرانی 64 هزار و 900 تن است

ساداتی نژاد با بیان اینکه مبنای قیمت برنج میانگین قیمتی است که در کشور وجود دارد، تصریح کرد: از آنجایی که 30 درصد خشکسالی داشتیم طبیعتاً کمبود عرضه برای برنج ایرانی وجود دارد. از سوی دیگر افزایش تقاضا و کاهش عرضه باعث افزایش قیمت می شود اما این قیمت برای برنج ایرانی صحت ندارد.
وی در پایان گفت: میزان برنج ایرانی مورد نظر جهاد در بازار 64 هزار و 900 عدد است که عمدتا در فروشگاه های زنجیره ای توزیع می شود اما در خارج از شهر نیز به فروش می رسد.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید