مکان یابی خوابگاه های دخترانه در محله های نامناسب/ مسئولین با انتصاب سالمندان در خوابگاه ها به امور دانشجویی نمی پردازند.

562858 خبر ناگهانی

مونا ماگسودی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه اسکانیوس گفت: زندگی در خوابگاه ها پر از لحظات تلخ است. جدی خواهد بود. این چالش‌ها گاهی به درگیری لفظی یا بازیگوشی بین دانش‌آموزان ساکن در اتاق یا اتاق‌های یکی از راهروهای ساختمان منجر می‌شود.

وی ادامه داد: متأسفانه درگیری بین دانشجویان بر سر مسائل جزئی و کم اهمیت در خوابگاه ها بسیار رایج است و کارکنان خوابگاهی و یا معاونین دانشگاه به خود زحمت نمی دهند که یک نفر ارشد خوابگاهی را برای مداخله در این امور و حل آنها به عنوان ارشد به خود اختصاص دهند. «آنها هاستل را می شناسند.

این دانشجوی خوابگاهی یادآور شد: به عنوان مثال درگیری بین دانشجویان گاهی بر سر مسائلی مانند پوشیدن دمپایی روی هم، استفاده از غذای باقی مانده در یخچال و تمایل دانشجویان بدون اجازه به غذا خوردن است. این مشکلات تقریبا در تمامی خوابگاه های دانشجویی وجود دارد و محدود به دانشگاه، شهر و استان خاصی نیست.

مکان نامناسب خوابگاه های دانشجویی؛ افزایش آزار جنسی و روانی دختران

این دانشجوی کارشناسی ارشد با تاکید بر اینکه مکان یابی خوابگاه های دخترانه در تامین امنیت آنها بسیار موثر است، گفت: اگر در منطقه ای که از نظر جغرافیای شهری قابل قبول است، خوابگاه وجود نداشته باشد، مشکلاتی را برای دختران ایجاد می کند. و با خشم زیادی روبرو می شوید.

او می گوید: «ساختمان های خوابگاهی به ویژه برای دختران به سرعت در محله ها شناسایی می شود. این باعث می شود که برخی از دستاوردها باعث مشکلات روانی و آزار و اذیت این دختران شود.

  آموزش آشپزی / طرز تهیه پیتزا -

مقسودی مثالی زد: دانشجویان محلی در کوچه بن بست خوابگاه با مردی که بیمار روانی بود و مشکلات زیادی برای دختران ایجاد کرده بود ملاقات کردند و کارکنان خوابگاه این ماجرا را تکرار کردند.

این دانشجوی دانشگاه کردستان ادامه داد: اکنون که مسئولین با توجه به مشکلاتی که برای دختران پیش آمده خوابگاه های دانشجویی در مکان های نامناسب ساخته اند، دوست دارم در ابتدای خیابان یک غرفه امنیتی بسازم که حداقل مایه قوت باشد. برای دانش آموزان دختر.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید