مهم ترین مشکل توسعه شرکت های دانش بنیان کجاست؟

543578 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ موضوع دستیابی به تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال که در ابتدای سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال مطرح شد، از ابعاد مختلفی قابل بررسی است. در این میان توجه به مشکلات کسب و کار به ویژه برای شرکت های دانش بنیان بسیار مهم و به زبان خودشان موثر است تا سیاستمداران بتوانند به درستی مشکلات را در این مسیر شناسایی و رویکردها را تعدیل کنند. در همین راستا با امیر هومن کریمی واصع، مدیرعامل شرکت توسعه صنایع نفت و گاز داش بنیان و فعال این حوزه گفت وگو کرده ایم.

امیر هومن کریمی واسه در خصوص قوانینی که باید در این زمینه به روز شود، گفت: در بحث هایی مانند بیمه و وجود خطوط ویژه واردات مواد اولیه برای شرکت های دانش بنیان، نیازمند به روز رسانی قوانین موجود هستیم که متاسفانه به دلیل مشکلات ارزی مختلف و گمرک در حال حاضر مواد اولیه مورد نیاز شرکت را در اختیار ما قرار نمی دهد، از طرفی واردات مواد اولیه زمان زیادی می برد، مشکلات جدی در این زمینه و روند واردات مواد اولیه وجود دارد. حداقل یک ماه طول می کشد

این فعال در خصوص مشکل فروش محصولات نیز خاطرنشان کرد: شرکت هایی مانند ما که از سایت راه اندازی خارج شده اند مشکلی برای فروش محصولات ندارند اما برای شرکت هایی که به تازگی شروع به کار کرده اند مشکل فروش محصولات است. ، می تواند دیده شود.

کریمی وسه درباره مشکلات دریافت وام و تسهیلات بانکی شرکت های دانش بنیان نیز گفت: یکی از مشکلات اساسی شرکت های تجهیزات دانش بنیان خالی بودن وجوه بانک ها است. از سوی دیگر بانک ها برای تولید دولتی وقت ندارند، از سوی دیگر قطعا برای استارت آپ ها ارائه ضمانت لازم به بانک ها برای دریافت وام بسیار سخت است و صندوق های نوآوری و شکوفایی باید حمایت بیشتری کنند. در این رابطه.

  گوشت گوسفندی بالای 90 هزار تومان گران است

مدیرعامل شرکت توسعه صنایع نفت و گاز سرو در پایان در خصوص توانایی تامین محصولات مورد نیاز صنایع گفت: برای معرفی کاتالیزورها و محصولات جدید به زمان نیاز داریم اما موادی که در حال حاضر هستند توسعه نداریم. و مشکلات حاد در این زمینه است، اما همانطور که اشاره کردم نقدینگی زیادی برای تامین مواد اولیه تولید می گیریم و حل این مشکل نیازمند نگاه دولتی است. در زمینه تامین مواد اولیه باید تغییر خاصی در تامین مواد اولیه ایجاد شود.

این فعال دانش بنیان در پایان سخنان خود درباره مشکلات پیش روی شرکت های دانش بنیان گفت: بی ثباتی اقتصادی در جامعه یکی از مشکلات اساسی پیش روی همه بخش ها است. از سوی دیگر عدم توجه به تولید، کاهش و محدودیت حمایت هایی که باید از دانش بنیان ها صورت می گرفت و همچنین عدم توجه ویژه به مسائل گمرکی و عدم حمایتی که صنایع باید در نظر بگیرند. یکی از جدی ترین مشکلات توسعه است. شرکت های موجود بر اساس دانش، نبود بازاری برای محصولات است.

منبع: نرخ گذاری

دیدگاهتان را بنویسید