مهم ترین خبر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در 4 اردیبهشت

551766 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، گزیده ای از مهم ترین اخبار واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور را در روز شنبه (24 اردیبهشت) می خوانید:

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در المپیک ناشنوایان دو مدال کسب کرد

سارا آدریا دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در وزن منهای 50 کیلوگرم در بخش کمیسیون (مبارزه) المپیک ناشنوایان موفق به کسب مدال طلا و برنز شد.

تیم ملی کاراته بانوان با ترکیب سارا آدریا، مهناز حسن زاده، بیتا جواخری، زینب حسن پور و حکیمه زکی زاده پس از پیروزی مقابل اوکراین به مصاف ترکیه رفت و به مدال طلای المپیک دست یافت.

کسب رتبه Q1 از مجله “بازیافت مواد آلی در کشاورزی” در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان

پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: مجله بازیافت پسماندهای آلی در کشاورزی دانشگاه آزاد اصفهان به رتبه Q1 بهترین مجلات Scupos ارتقا یافته است و لازم به ذکر است که تنها هشت مجله ایرانی دارای این عنوان هستند. رتبه و از نظر SJR این مجله در رتبه چهارم قرار دارد.

وی افزود: موضوع تخصصی مجله یکی از موضوعات کلیدی مورد نیاز کشور یعنی بازیافت مواد آلی و پساب برای استفاده مجدد در کشاورزی و افزایش بهره وری از منابع آلی است. کشورهای شرق آسیا و آفریقا این مجله را به عنوان مکانی برای ارائه دستاوردهای خود انتخاب می کنند.

دکتر نجفی گفت: این مجله از سال 2012 شروع به انتشار منظم مقالات کرد که در ارزیابی سال 2021 Scimago به سطح اول یا Q1 رسید که 25 درصد بالاتر از این رتبه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با بیان اینکه این مجله به طور مشترک توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) و اسپرینگر اینترنشنال از سال 1391 تا 1398 و توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) از سال 1399 منتشر شده است، گفت: این مجله دارای رتبه پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نمایه شده در پایگاه استنادی علمی جهان اسلام (ISC) و همچنین در 23 پایگاه استنادی معتبر دنیا مانند SCOPUS (Q2)، AGRICOLA، DOAJ و غیره. .

وی افزود: ارسال مقاله به این مجله که یک ژورنال بین المللی بازیافت ارگانیک در کشاورزی و ژورنال دسترسی آزاد و داوری دوسوکور است رایگان است و هزینه چاپ و ویرایش مقاله برای همه می باشد. نویسندگان دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) پشتیبانی می شود.

نجفی ادامه داد: اهداف مجله بین المللی بازیافت آلی در کشاورزی شامل استفاده مجدد از پساب و پسماند جامد در کشاورزی، استفاده از پسماندهای آلی مانند کمپوست، راه های کاهش استفاده مجدد و بازیافت پسماندهای آلی، اثرات اجتماعی و اقتصادی ناشی از کاهش استفاده مجدد و بازیافت زباله های آلی در کشاورزی، روش های افزایش آگاهی عمومی در مورد بازیافت و استفاده مجدد از پسماندهای آلی در کشاورزی، استفاده از زباله های آلی در خوراک دام و طیور، کمپوست سازی پسماندهای غذایی خانگی.

شرکت 200 دانشجو ورزشکار در سمینار سلامت روان دانشگاه آزاد زابل

سمینار سلامت روان از طریق ورزش همگانی در راستای اجرای تفاهم نامه بین اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل زابل در این دانشگاه برگزار شد.

در این سمینار 200 نفر از دانشجویان ورزشکار دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل حضور داشتند و سمیه نخعی استاد گروه روانشناسی در خصوص نقش ورزش همگانی در سلامت روان و ارتقای کیفیت زندگی بانوان سخنرانی کرد.

بر اساس تفاهم نامه بین اداره ورزش و جوانان زابل و دانشگاه بین المللی زابل، سمینارهای اعلام شده از سوی اداره کل ورزش و جوانان زابل با ظرفیت اساتید مجرب گروه های تربیت بدنی، روانشناسی، مدیریت و معارف اسلامی در این دانشگاه برگزار می شود. . .

به شرکت کنندگان در سمینار سلامت روان از طریق ورزش همگانی گواهی معتبر از اداره ورزش و جوانان زابل ارائه می شود.

انتهای پیام/

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید