مهمترین خبر 18 بهمن ماه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

551766 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، گزیده ای از مهم ترین اخبار واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور را در روز دوشنبه 18 بهمن می خوانید:

انعقاد تفاهم نامه عملکردی بین مرکز بازرسی و دانشگاه علوم و تحقیقات اسلامی واحد آزاد و نجف آباد

تفاهم نامه عملیاتی 1401-1400 مرکز نظارت، ارزشیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی با واحدهای مستقل علوم و تحقیقات و نجف آباد برای ارزیابی سند تحول و تعالی دانشگاه منعقد شد. در مراسم امضای تفاهم نامه بین عنایت الله ملکی تبار، رئیس مرکز نظارت، ارزشیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر جمشید صباغ زاده، معاون آموزشی دانشگاه در واحد علوم و تحقیقات، دکتر . فرید نعیمی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، دکتر محمد محمدی معاون مرکز نظارت، ارزشیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین معاونین واحدهای تحقیقاتی و تحقیقاتی مستقل و نجف حضور داشتند.

ملکی تبار با اشاره به ضرورت ارزشیابی و نقش آن در بهبود عملکرد واحدهای دانشگاهی، به معرفی مختصری از روند ارزشیابی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: نتیجه ارزیابی عملکرد برای بهبود عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی مهم است. و فعالیت های هدفمند.»

رئیس مرکز نظارت، ارزشیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی از حضور دکتر صباغ زاده در معاونت پژوهشی برای تنظیم بهتر پرونده ها و کاهش شکایات خبر داد و گفت: اکنون آمادگی کامل برای ارزیابی دارد. اجرای سند تحول

وی ادامه داد: این روش سنجش و ارزیابی واحدها رویه مشترکی دارد و استان ها با یکدیگر مقایسه نمی شوند و هر استان به دلیل داشتن پتانسیل ها و موقعیت های متفاوت با خود مقایسه می شود و هر استان از نظر عملکرد سنجیده می شود. و ارزیابی خواهد شد و این ارزیابی عملکرد شرایط موجود و برنامه ریزی مناسب برای اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه را تبیین خواهد کرد.

ملکی تبار ارزیابی عملکرد واحدها و مراکز دانشگاهی را ضروری دانست و افزود: بررسی شاخص های عملکرد وضعیت فعلی هر استان و مسیری که استان ها باید برای انجام وظایف و مسئولیت های خود طی کنند مشخص می شود و این ارزیابی عملکرد مشخص می شود. شرایط موجود را تبیین کند و برنامه ریزی مناسبی برای اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه انجام شود.

صباغ زاده در این دیدار گفت: رصدخانه چشم آگاه و مدبر دانشگاه است که می تواند بر اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه نظارت داشته باشد. تفاهم نامه اجرایی یکی از وظایف اصلی است، زیرا هر کار نیازمند نظارت و مراقبت برای اجراست.

  ترامپ از پوتین تمجید کرد

صباغ زاده با بیان اینکه شاخص ها نباید سطحی باشند، گفت: شاخص های موثر باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. هدف کسب رتبه نیست، بلکه کارایی مهم است.

محمدی معاون مرکز نظارت، ارزشیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات نیز گفت: هدف برنامه ریزی دانشگاه است و این مرکز به عنوان مجموعه ای منسجم، سامانه ارزیابی عملکرد را اجرا کرده و به دنبال تحول مثبت است.

همچنین نعیمی رئیس واحد نجف آباد نیز که به صورت مجازی در این نشست حضور یافته بود، گفت: امیدوارم بر اساس اهداف سند تحول، عملاً به سمت اهداف پیشرفت دانشگاه حرکت کنیم.

وی افزود: داشتن برنامه و چشم انداز می تواند موثر باشد. البته شرایط جامعه، اقتصاد و محیط برای اجرای برنامه بسیار تاثیرگذار است. امیدواریم با کاهش شرایط کرونا بتوانیم در اجرای سند قاطعیت بیشتری داشته باشیم.

وجود روحیه جهادی-انقلابی در بین کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی

حجت الاسلام علی عطایی نسب، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان به مناسبت دهه مبارک فجر و همچنین ماه مبارک رجب در اداره کل نظارت، ارزشیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات همچنین در جریان نماز جماعت با مدیریت دیدار کرد.

مدیرکل نظارت، ارزشیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه 9 نیز در این دیدار با تبریک دهه مبارک فجر و لزوم حفظ ارزش های انقلاب اسلامی، حلول ماه پر خیر و برکت رجب را تبریک گفت و افزود: خدمتگزارم و همکاران ما برای ارتقای مجموعه و کیفیت در کار خود همواره از تجربیات و مشاوره افراد و موسسات مختلف استفاده می کنیم و یکی از نهادهایی که همواره مد نظر ما بوده، نهاد نمایندگی ولی فقیه (مدظله العالی) است. حضور در هر مجموعه ای یک نعمت است.

سید موسی موسوی با ارائه چهار حوزه این اداره کل و اقدامات انجام شده گفت: رویکرد ما از رأس مرکز تا پایین همواره اصلاح پرونده ها و دستگیری آنها برای اصلاح و رفع مشکلات بوده و تلاش همگان بوده است. همکاران ما در همه حال «قرار بود در کنار مسئولان یگان ها و استان برای رفع موانع گام برداریم.

وی ادامه داد: در واقع با این حجم کار و تعداد یگان های زیادی که در منطقه وجود دارد، همکاران ما به نوعی فداکاری می کنند و اگر روحیه جهادی و انقلابی در مجموعه نبود این مهم می شد. ممکن نیست.”

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با استقبال از فرارسیدن ماه مبارک رجب و دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سخنان خود را در این دو محور آغاز کرد و گفت: رجب مبارک باد. با حضور در این اجتماع امیدوارم همه بتوانیم از برکات و رحمت این ماه بزرگ استفاده کافی و لازم را ببریم چرا که ماه رجب ماه آشتی با خدا و در واقع ماه بازگشت به سوی خدا و راه الهی و در این ماه است. ماه خداوند از بندگانش می خواهد که با او محبت و صمیمیت صحبت کنند و به همین منظور همه اوقات و لحظات این ماه را برکت داده است.

  طراحی اولین دستگاه مغناطیسی کاهش استرس در دانشگاه آزاد اسلامی

حجت الاسلام علی عطایی نسب با اشاره به دهه مبارک فجر، دستاوردهای انقلاب اسلامی را برشمرد و افزود: همه باید شاکر و شاکر خداوند باشیم که توفیق خدمت به نظام دینی و اسلامی و فراتر از آن را به ما عطا فرموده است و این امر مسئولیت ما را بیش از پیش می کند. حساس و به ویژه کار شما با توجه به نظم بخشی و اصلاح طلبی آن در جهت تقویت نظام اسلامی بوده و از این جهت مهم و ارزشمند است.

وی اعتماد و توجه به کار را مهم می داند و می افزاید: اگر فردی کار خود را با دقت و احتیاط انجام دهد بدون شک تاثیر بیشتری بر خود و کار و نتیجه و آثار کارش خواهد داشت. هم در زندگی دنیوی و هم در آخرت مشاهده می کند.

استفاده از ظرفیت معلمان در شوراهای علمی، آموزشی و فرهنگی

اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با حضور ابراهیم گوکی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، محمد باکر توکلی رئیس دبیرخانه هیات امنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدباکر توکلی برگزار شد. محمود یزدانی، قائم مقام رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزاد اسلامی، روسای شوراهای تخصصی، خزانه دار استان و برخی معاونین و فرمانداران واحد اراک برای بررسی این گزارش در شهرستان های نراک، دلیجان، جاسب و … محلات و ارائه راهکار و رفع موانع و مشکلات ارائه گزارش عملکرد بودجه و انحراف آن در استان، ارائه تراز 1400-1399 واحدها و مراکز استان گزارش مالی واحدها از خزانه داران استان. ، ارائه گزارش به روسای واحدها و مراکز آموزشی.

برای ثبت نام ترم جدید، گزارش اجرای بخشنامه (الف و ب) اساتید واحدهای استانی، بررسی رویداد گام دوم توسط رئیس شورای استان به رئیس شورای تخصصی آموزشی استان ارائه شود. به منظور پژوهش و فناوری، بررسی تفاهم نامه 1400 عملکردی دانشگاه آزاد اسلامی مرکزی از نمایندگان استان مرکزی، سلیمانی با بررسی سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، گزارشی را به روسای واحدها و مراکز آموزشی از اجرای طرح ارائه کرد. طرح تعاون استانی کارکنان تعاونی مرکز استان برای رفاه کارکنان و معلمان. روی نقشه تاج کشور و وضعیت قرمز شهرها و غیره. در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) واحد اراک برگزار شد.
در ابتدای این جلسه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی ضمن خیرمقدم به حاضرین، ایام الله دهه مبارک فجر و ماه پر برکت رجب را به آنان تبریک گفت و از زحمات دکتر کلانتری سرپرست سابق استان تقدیر کرد. .

  چه کردید که حامیان رئیس جمهور هم با دولت قطع رابطه کردند؟

وی ضمن تشکر از روسای واحدها و مراکز آموزشی استان به مسائل مربوط به اجرای عدالت سازمانی، پرداخت به موقع حقوق کارکنان، توزیع مناسب پایان نامه ها بین معلمان استان، ساماندهی کادر آموزشی در استان، حضور مستمر اشاره کرد. و تلاش مضاعف و بیش از پیش روسای واحدهای استانی و مراکز آموزشی به تشریح مشکلات و مسائل پیش روی واحدها و مراکز آموزشی استانی پرداختند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی بر لزوم جذب درآمد دانشجویان خارج از آموزش و پرورش برای تحقق اهداف بودجه استانی تاکید کرد و خواستار همدلی، حمایت و همکاری بیشتر روسای واحدها و مراکز آموزشی استان، اساتید شد. و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی.

گوکی با بیان اینکه نگاه مدیریتی من استانی است، افزود: استفاده از ظرفیت اساتید در سطح واحدهای استانی در شوراهای علمی، آموزشی و فرهنگی باید در دستور کار روسای شوراهای تخصصی استان قرار گیرد. بر استفاده از تجهیزات و ظرفیت آزمایشگاه ها و کارگاه های واحدهای استانی برای درآمدزایی خارج از آموزش و همکاری تمامی واحدهای استانی تاکید دارد.
رئیس واحد اراک با بیان اینکه در آستانه سال نو هستیم، بر فعال شدن فروشگاه دانشگاهی جهت همکاری مصرف کنندگان در مرکز استان برای رفاه حال کارکنان و اساتید واحدهای دانشگاهی و همچنین دندانپزشکی تاکید کرد. حضور پزشک متخصص در درمانگاه واحد اراک. .

در ابتدای این جلسه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اهدای لوح سپاس از زحمات احمدرضا عزیز سلطانی رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی تقدیر کرد.

گفتنی است در این نشست یک روزه روسای واحدهای منطقه به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه های اداری، مالی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، عمرانی و … پرداختند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید