مهلت اجرای قانون تعرفه های پرستاری تعیین شد

550815 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، محمد میرزابیگی رئیس سازمان نظام پرستاری در نشست خبری به مناسبت روز جهانی پرستار گفت: وضعیت پرستاران در ایران از بسیاری از کشورها بهتر است و یکی از سه نفر برتر دنیا از نظر فناوری، آموزش و مهارت هستند.»

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: با توجه به چنین شرایطی وضعیت مطلوبی نداریم اما در دوران ولیعهد پرستاران جان خود را فدای نیازهای کشور کردند و در این مدت حدود 200 پرستار شهید تقدیم شدند و تعدادی جانباز تاجدار داریم. “

رئیس سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه پرستاران ایرانی در بسیاری از کشورهای جهان پیشتاز هستند، گفت: در مجموع از نظر پرستاری جزو ۱۴ کشور برتر هستیم.

میرزابیگی با اشاره به نتایج پنجمین دوره سازمان نظام پرستاری گفت: تلاش شده تا بر اساس نیاز مردم و بدون توجه به نوع بیمار خدمات ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه عهد ما با همه برای سلامت انسان است، گفت: باید به مسائل پرستاری نیز توجه کنیم.

رئیس سازمان نظام پرستاری با تاکید بر مسئولیت خود در رفع مشکلات پرستاران، افزود: مردم باید از مراقبت های پرستاری به نحو مطلوب استفاده کنند.

میرزابیگی با اشاره به لزوم تقسیم کار بین معاونت پرستاری وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری، تاکید کرد: با یکدیگر هماهنگ هستیم و اقدام خواهیم کرد.

رئیس سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه به ازای هر هزار نفر باید 4 پرستار باشد، افزود: این تعداد در برخی کشورها 8 تا 10 نفر است.

وی گفت: آنها 6 پرستار روی تخت بیمارستانی 24 ساعته دارند، اما ما فقط 2.5 نفر داریم و اکنون 1 در 1.2 است. برای هر پزشک باید 3 پرستار وجود داشته باشد.

  جزئیات 1401 کتاب کنکور اعلام شد

میرزابیگی با اشاره به کمبود حداقل 100 هزار پرستار در کشور، گفت: 5000 پرستار تاج را نگه داشتند اما حالا که نیازی به آن ندارند ترتیب داده و به خانه فرستاده اند که اصلا صحت ندارد.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد امنیت شغلی برای پرستاران خاطرنشان کرد: برخی از دانشگاه های علوم پزشکی با پرستاران هماهنگی می کنند و آنها را مجبور می کنند در خانه بمانند و منتظر مجوز کار باشند.

رئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاران گفت:

وی با اشاره به اینکه نیروهای اورژانس از درصد پایین انتقاد کردند، خاطرنشان کرد: قطعا این درصد افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: با آماده شدن ضوابط بازتوزیع، معوقات پرستاران از دی ماه 1400 پرداخت می شود.

میرزابیگی با اشاره به خدمات پرستاران در منزل بیماران از انعقاد تفاهم نامه ای بین وزارت بهداشت و بیمه سلامت برای پوشش خدمات غیربیماران به بیماران مزمن و خفیف خبر داد.

رئیس سازمان نظام پرستاری با انتقاد از اعمال ناعادلانه پرداخت ها در نظام سلامت گفت: به.

میرزابیگی با اشاره به بحث های مربوط به دانشجویان پرستاری گفت: رایزنی با وزارت بهداشت برای تعیین تعداد پذیرش دانشجوی پرستاری از وظایف این سازمان برای پرستاران است.

وی با بیان ظرفیت پذیرش دانشجوی پرستاری در دانشگاه آزاد گفت: این حرکت در دانشگاه آزاد باید در تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد بررسی شود و اگر دوبرابر شدن دانشجوی پرستاری دانشگاه آزاد صحت داشته باشد اینطور نیست. اصلا درست است یعنی این افزایش ظرفیت مشکلاتی ایجاد می کند و نیاز به تجدید نظر دارد.

  مسئولان اجرایی برای تحقق شعار سال به میدان می آیند

میرزابیگی با اشاره به رایزنی با وزارت مسکن برای تامین مسکن پرستاران، تصریح کرد: در حوزه خدمات بانکی، گردشگری مورد توجه است.

رئیس سازمان نظام پرستاری از راه اندازی ائتلاف سازمان های نظام پزشکی و نظام پرستاری خبر داد و گفت: “

میرزابیگی از اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاران تا یک ماه آینده خبر داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید