من اطلاعاتی در مورد حمله روسیه به اوکراین دریافت کردم

– کسانی که به یکدیگر اسلحه نشان می دهند نشانه قدرت واقعی آنها نیست. قدرت واقعی نیروی انسانی و قدرت ملت هاست. این در واقع ضعف آنها را نشان می دهد! در پی بیداری و نهضت، ملت ها کند شدند و دندان های خود را به هم فشار دادند. این ناخن ها و دندان ها بیشتر نشانه ترس و احساس ضعف هستند، اما افراد قوی منطق دارند و نیازی به سلاح ندارند.

– من معتقدم که نظم آینده جهان توسط همه ملت ها برقرار خواهد شد. موضع ملت‌ها و توده‌های جوامع آشکارا مخالف است، اما برخی نخبگان بر اساس یک تصور غلط معتقدند لیبرال دموکراسی نیز ناقص است و بهتر است در کنار آن باشیم. تا کنون لیبرال دموکراسی به این معنا وجود ندارد. این مفهوم اسیر سرمایه داری جهانی است. این اسارت را گرفته اند، کار خودشان را می کنند.

– حداکثر توانایی حاکمان کشتار است اما در عرصه انسانی چیزی ندارند. آنها نمی توانند اقتصاد جهانی را بهبود بخشند، نمی توانند شرایط اجتماعی را در جهان بهبود بخشند، نمی توانند امنیت را برای جهان به ارمغان بیاورند. به نفع آنها نیست که امنیت جهانی را زیر پا بگذارند. آنها منافع خود را در نقض امنیت جهانی شناسایی کرده اند. چگونه می توانیم به آنها اعتماد کنیم که بیایند و امنیت را در جهان برقرار کنند؟ امروز زمان ایجاد همگرایی جهانی و تقویت تقریب بین ملت هاست که اولین قدم آن آگاهی، اطلاع رسانی، تبیین و گفتگو است.

– امروز یک بیداری عظیم در جهان به سرعت در حال گسترش است. مردم دیگر نمی خواهند سرنوشت خود را ارائه دهند، بلکه می خواهند خودشان آن را اعمال کنند. آنها به دنبال حقیقت آزادی، عزت، صلح و آرامش هستند. آنها متوجه شده اند که بدون حضور و تصمیم مستقیم خود، بازنده اصلی ملت ها هستند.

  دانشگاه علامه طباطبایی زمینه اشتغال دانشجویان را فراهم می کند

– 1500 میلیارد دلار هزینه سلاح در هر سال. یعنی جهان با نگاه نظامی اداره می شود. ملت ها می گویند ما با هم جنگ نداریم پس چرا باید در مقابل هم بایستیم؟ چرا ملت ها باید درگیر شوند؟ بسیاری از دولت ها می خواهند جهان را احیا کنند.

– من اطلاعاتی دریافت کرده بودم، به صحبت های همه به ویژه آقای بایدن و همکارانش با دقت گوش دادم و بعد جمع آوری کردم و دیدم که در اوکراین هم چنین اتفاقی خواهد افتاد. واضح بود که آمریکا، روسیه و چین توافق کرده بودند تا برخی از مشکلات تاریخی خود را حل کنند و جهان را به تعادل جدیدی برسانند. آنها اوکراین را به آقای پوتین دادند که البته او از اوکراین راضی نیست و از بازسازی اتحاد جماهیر شوروی سابق آگاه است. اگر به گفته های او نگاه کنید، می بینید که او به صراحت آنچه را که دنبالش است می گوید. ادعاها. ولی نمیدونم چرا بعضیا توجه نمیکنن! چین نیز مدعی الحاق تایوان و البته مذاکره با آمریکایی ها برای سنگاپور است.

– اگر حرف های آقای بایدن را در کنار حرف های مقامات آمریکایی بگذاریم، به این طرح می رسیم که روسیه اوکراین را تصاحب می کند و اصلاً بستر را امن کرده اند. این به معنای مخالفت و تهدید نیست! خیر، فضای ذهنی مردم و فضای دنیا را کاملا آماده کرده اند. وقتی آنها را کنار هم می گذاریم و کنار هم می بینیم، متوجه می شویم که آنها طبق برنامه هستند. یعنی کارتی است که تکه های پازل را کامل می کند. بخشی از آن توسط آقای پوتین، دیگری توسط آقای بایدن و بقیه توسط چین تکمیل شد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

– اتحادیه اروپا بسیار مهم است اما از ظرفیت آن در عرصه بین المللی استفاده نمی شود. آمریکا به عراق حمله می کند، امضا می کنند. دارند به افغانستان حمله می کنند، دارند امضا می کنند. آنها هر طرح آمریکایی را امضا می کنند. حتی وقتی ایران را تحریم می کنند، حتی با نارضایتی برخی از آنها، اطاعت می کنند. حالا به جز اطاعت چه کار می خواهند بکنند؟ البته امیدوارم اروپایی ها راه خود را تغییر دهند و از حیثیت خود دفاع کنند.

– اروپا باید خودش را پیدا کند. اروپا در حال حاضر بیشترین آسیب را از این جنگ می بیند. یعنی چیزی برای اروپا باقی نمی ماند. او اکنون باید تسلیم شود و هر چه آمریکا می گوید باید گوش کند. یا آنچه روسیه گفت باید انجام شود. اروپا اکنون در اسارت است. اول اینکه انرژی آن به روسیه متصل است و با گذشت زمان نتوانسته راه های دیگری برای تامین انرژی پیدا کند. آمریکا در یک طرف و روسیه در طرف دیگر.

– اینکه جنگ بشه و خیلی ها کشته بشن و بعد خوشحال بشیم که قیمت نفت بالا بره!؟ این دنیایی که می خواهیم بسازیم چیست؟ یا دنیایی که می خواهیم در آن زندگی کنیم و برای ما عالی است، چه دنیایی است که کشتن یک نفر، دیگری را خوشحال می کند!؟ من می گویم نباید تا هزار سال این اتفاق بیفتد و کسی کشته نشود. مردم اوکراین چه بد کردند؟

– اساس سلطه و اندیشه آنها (آمریکا و روسیه) اندیشه قدرت و قدرت قتل است. اسمش را می گذارند مسابقه تسلیحاتی، سرپوش می گذارند، دلیل و بهانه می آورند، اما در انتهای این قدرت قتل است. یکی میگه قدرت کشتن من بیشتره یا قدرت کشتنم بالاست پس حق با منه و باید کاری رو که میخوام انجام بدم و بقیه باید دنبالم بیایند! آنها اصلاً احساس قدرت می کنند زیرا قدرت مرگبار مردم را نشان می دهند. این بخشی از برنامه آنهاست.

  آنها به فکر ما نیستند چون ما پرسپولیسی هستیم -

– اگر ناتو مقصر است، ناتو باید مجازات شود نه اوکراین. اگر ناتو مقصر است، چرا یک تیر به سمت ناتو شلیک نمی کنیم؟ با این حال من اصلا مخالف اصل تیراندازی نیستم. بالاخره خدا به مردم زبان و عقل داده که همدیگر را بفهمند نه اینکه با هم دعوا کنند. کسانی که وارد عرصه مبارزه و سلطه می شوند فراتر از انسانیت و به دور از کرامت انسانی خود هستند. آنها در بمب ها، هواپیماها، موشک ها و کشتن دیگران به دنبال پرستیژ خود هستند که به نظر من شیطان است نه انسان.

دیدگاهتان را بنویسید