ملی شدن اینترنت و قطع ارتباطات بین المللی؟!

به گزارش مستقل آنلاین؛ سیتنا نوشت: پس از ارسال توصیه نامه شاپرک به پرداخت کنندگان مبنی بر تغییر دامنه خود از COM به IR تا 12 دی ماه، شایعات در فضای مجازی مبنی بر ملی شدن اینترنت و اختلال در ارتباطات بین المللی از آن تاریخ به بعد شدت گرفت، در این زمینه رئیس جمهور مرکز ارتباط با مردم وزارت ارتباطات به سیتنا گفت که چنین اتفاقی نخواهد افتاد و پیش از این نیز شایعات مشابهی مطرح شده بود اما اتفاقی نیفتاد.

چند روزی است که غوغای ملی شدن اینترنت کشور و اختلال در ارتباطات بین المللی به گوش می رسد که با کمی جست و جو در توییتر بیشتر از این به اصطلاح شایعات به چشم می خورد.

این شایعات از ابتدای هفته جاری زمانی آغاز شد که شرکت شاپرک طی نامه ای به شرکت های پرداخت اعلام کرد که به دلیل احتمال مسدود شدن دامنه های دات کام، شرکت های پرداخت تا سوم آذرماه امسال فرصت دارند تا سایت خود را به دامنه دات آی آر منتقل کنند. نتیجه شاپرک

اما پس از ایراداتی که به این توصیه شاپرک شد، مدتی نگذشت که شاپرک اعلام کرد که نیازی به تغییر محدوده پرداخت دوستان نیست!

در همین راستا محمد احسان هرمید، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال خبرنگار سیتنا مبنی بر شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر ملی شدن اینترنت از 12 آذرماه گفت: : هر ماه شایعات و حرف هایی مبنی بر ملی شدن اینترنت به گوش می رسد، توسعه اینترنت در کشور تکرار می شود و چنین اتفاقی رخ نداده است و اصلا چرا باید این کار انجام شود؟

  رادیو و تلویزیون باید ملی شود / رسانه ها به روی منتقدان باز هستند -

دیدگاهتان را بنویسید