مقاومت اولین فرصت برای پایان دادن به اشغال است

564338 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، ظاهر جبارین، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس در حاشیه نشست حمایت از فلسطین که توسط انجمن الجزایری-فلسطینی سیدی ابی مدین برگزار شد، در گفتگو با روزنامه الشرق. اخوان المسلمین در الجزایر گفت: جهان در مورد حملات به مسجد صحبت می کند. الاقصی، تجاوزات مستمر، اسیران و ریشه کن کردن درختان و تخریب خانه ها و مصادره زمین ها، واقعاً فقط از عوارض بیماری به نام اشغال سخن می گوید.

وی افزود: آنچه در سی و پنج سال گذشته تغییر کرده این است که گردان های عزالدین قسام با ابزار نظامی محدود و تقریباً اولیه شروع به فعالیت کردند و اکنون به یک ارتش شبه منظم تبدیل شده اند. جنبش مقاومتی که اینجا و آنجا اشغالگران را با عملیات های ساده به چالش می کشید، اکنون به لطف خداوند متعال به یک ایدئولوژی آزادیبخش تبدیل شده است. نبرد برای رهایی نزدیک است. این بزرگترین پیشرفت در سه دهه اخیر است. اکنون مردم فلسطین شاهد مقاومتی زنده، قهرمانانه و تزلزل ناپذیر در سرزمین خود هستند. مردم فلسطین قبول دارند که مقاومت اولین گزینه برای پایان دادن به اشغال است.

بیشتر بخوانید:

جبارین در بخشی دیگر گفت: مقاومت یکپارچه، قوی و پایدار است و هدف واحدی دارد. شکی نیست که در بسیاری از مسائل اختلاف نظر وجود دارد، اما ما بر همه مسائل منفی غلبه کرده ایم. ما متحد خواهیم ماند. ما همه اقدامات خود را با برنامه ریزی و نظم و هماهنگی سازماندهی می کنیم. من به شما اطمینان می دهم که الان بین ما و برادرانمان در جهاد اسلامی فرقی نیست و اتاق عمل مشترک در داخل و خارج فلسطین وجود دارد.

  ورود بانوان به ورزشگاه ها با قوانین خاص

وی افزود: یک سند راهبردی وجود دارد که دو جریان آن را تنظیم و امضا کرده اند و یک سند امنیتی دقیق در همه مسائل است. من به طور کلی می گویم که در همه جنبش های جهان اختلاف نظر وجود دارد، اما در این مورد به صراحت می گویم که ما نهادهایی را در جنبش حماس ایجاد کرده ایم. یک کمیته عالی اجرایی این جریان اجرایی را هدایت می کند و یک هیئت مشورتی وجود دارد که هیئت مدیره این جریان محسوب می شود و تصمیم گیرنده است. من این اختلاف نظرها را طبیعی می دانم.

شکی نیست که پرونده زندانیان اولویت اول ماست. بیش از 800 زندانی فلسطینی به حبس ابد محکوم شده اند. ما به امت عربی و اسلامی اعلام می کنیم که اولین خواسته اسرا آزادی آنهاست. آنها باید برای این هدف تلاش کنند و به وظیفه خود در این زمینه عمل کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید