معاملات اوراق بهادار مسکن آغاز شد

539014 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، مجید عاشقی در نخستین همایش بورس کالا با تاکید بر توسعه بورس کالای ایران گفت: بستر بورس کالا شاهد رضایت همزمان بخش عرضه (فروشندگان) و تقاضا (خریداران) هستیم.

ادامه مطلب

وی تاکید کرد: یکی از راهبردهای اصلی بورس و سازمان بورس و اوراق بهادار بحث افزایش عرضه محصولات در بورس کالا و تسهیل ورود خریداران و فروشندگان است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه به دنبال دارایی های جدید برای ورود به بازار مالی بورس کالا هستیم، گفت: برای فرآورده های نفتی نیز ساخت و ساز و آتی داریم.

وی با اشاره به اینکه بدون نیاز به تشریفات در بورس کالا، معاملات شفاف را در بازار مسکن انجام خواهیم داد، گفت: با اجرای اصلاحات اقتصادی از جمله تحقق قیمت ها از تولید تا توزیع، فرصت بی نظیری به وجود آمده است. اقتصاد کشور.» از بستر کالایی بیش از پیش.

عشقی با اشاره به اینکه یکی از ابزارهای جذاب و نوآورانه در توسعه بورس کالا، معاملات با گواهی سپرده کالایی است، افزود: معرفی کالاهای جدید و حمایت از معاملات خرد در بورس کالا.

رئیس سازمان بورس گفت: بحث تسهیلات اعتباری به عنوان یکی از ابزارهای تامین مالی بورس کالا که در قانون نیز پیش بینی شده است، امسال می تواند کمک شایانی به زنجیره تامین مالی کند.

وی همچنین تصریح کرد: موضوع واگذاری مجوزهای استخراج به بورس کالا نیز در قوانین پیش بینی شده و این اتفاق نیز در دستور کار بورس کالا قرار گرفته و می تواند به شفافیت مطلوب در این حوزه کمک کند.

  مراسم 22 بهمن 1400 ساعتی دیگر آغاز می شود

به گفته عشقی، استفاده از قراردادهای آتی، اختیار معامله و معاملات آتی به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان امکان پیش بینی قیمت کالاهای اساسی مانند گندم را می دهد و توصیه می شود از این ظرفیت برای ایجاد تعادل در بازارها استفاده شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار آماده ارائه خدمات مختلف به مجموعه اقتصادی کشور است، گفت: شرایط کنونی فرصت مناسبی برای فاصله گرفتن از قیمت های غیررقابتی است. و سازوکارهای مربوط به عرضه و تقاضا: «برای تجلی آن در بورس کالا، بر چالش های توسعه اقتصادی فائق آییم.

وی گفت: در نهایت سازوکار عرضه و تقاضا در بورس کالا علاوه بر کاهش دخالت مستقیم سیاستمداران در اقتصاد و بازار، در نهایت به تعادل بازار، قیمت‌های عادلانه و جلوگیری از سوء استفاده تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان منجر می‌شود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید