مضرات دود سیگار برای افراد غیر سیگاری

طبق یک مطالعه اخیر، قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران کودکی یا بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید مرتبط است.

در این مطالعه، متخصصان فرانسوی ارتباط بین قرار گرفتن غیرارادی در معرض دود سیگار و خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید را در گروهی از زنان سالم بررسی کردند. آنها از یک پرسشنامه برای ارزیابی قرار گرفتن در معرض دود سیگار استفاده کردند.

متخصصان 698 مورد آرتریت روماتوئید را در بین 79806 زن شناسایی کرده اند. به طور کلی، 13.5 درصد و 53.6 درصد از زنان به ترتیب در دوران کودکی و بزرگسالی در معرض دود سیگار قرار داشتند. در همه مدل ها، قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران کودکی و بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید همراه است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، کارشناسان فرانسوی تاکید می کنند که قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران کودکی یا بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید، به ویژه در زنانی که هرگز سیگار نکشیده اند، مرتبط است. این متخصصان تاکید می کنند که قرار گرفتن در معرض دود سیگار باید تا حد امکان محدود شود تا از علائم جلوگیری شود.

افراد سیگاری همچنین در صورت سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض دود دست دوم در حین سیگار، احتمال ابتلا به آرتریت روماتوئید را افزایش می دهند.

  مراسم ختم امام خمینی در امنیت کامل برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید