مصوبه جدید مجلس برای مستمری بگیران / میزان افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران در سال 1402 / افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان نیروهای مسلح و افزایش 30 درصدی حقوق نهاد اجتماعی و کمیته پشتیبانی

به گزارش مستقل آنلاین؛ رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی از تشکیل فراکسیون بازنشستگان برای اولین بار در مجلس خبر داد.

مهدی عیسزاده روز چهارشنبه در گفت و گوی خبری با اشاره به تشکیل فراکسیون بازنشستگان برای اولین بار در مجلس گفت: همه اقشار از حوزه های مختلف به جز بازنشستگان در قالب فراکسیون در مجلس پایگاه دارند، لذا تلاش می شود. یکی از اعضای کمیته مسئول ایجاد و اداره این فراکسیون شد و در نهایت این مسئولیت را بر عهده گرفتم.

وی ادامه داد: از طریق این فراکسیون اجرای مطالبات جامعه بازنشستگان در بودجه 1402، برنامه هفتم توسعه و لایحه تناسب کارکنان لشکری ​​و کشوری و مستمری بگیران را پیگیری می کنیم، لذا لازم است نمایندگان این قشر را نیز پیگیری کنند. پیشگام بودن در بیان درخواست ها و در نظر گرفتن محدودیت ها منابعی که در دولت وجود دارد باید مسائل مربوط به جامعه بازنشستگی را در اولویت قرار دهند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص لایحه همسان سازی و تناسب گفت: بر اساس لایحه تناسب حقوق کارکنان و مستمری بگیران، نمایندگان با افزایش حقوق بازنشستگان و حداقل سقف 900 هزار نفر موافقت کردند. تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شد و علاوه بر آن درصدی از محکومیت تعیین شد که تا 2 میلیون تومان قابل افزایش بود.

عیسی زاده ادامه داد: افزایش حداقل حقوق یک میلیون تومانی برای کارکنان دولت در نظر گرفته شده است و حق فرزند با افزایش حقوق 100 درصد افزایش یافته و حق تشکیل خانواده نیز 50 درصد افزایش می یابد.

وی همچنین به افزایش 15 درصدی حقوق اعضای هیات علمی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شورای اسلامی سقف حقوق اعضای هیات علمی را افزایش داد و از سوی دیگر افزایش 15 درصدی حقوق جهش علمی را افزایش داد. مورد تایید قرار گرفت.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین از افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان ارتش و افزایش 30 درصدی حقوق نهادهای اجتماعی و کمیسیون حمایت خبر داد.

عیسی زاده همچنین گفت: دستگاه های اجرایی که نسبت به سایر دستگاه ها 10 تا 15 درصد افزایش حقوق دارند مجوز اعمال اضافه ویژه تا سقف 35 درصد داده شد./ مهر

دیدگاهتان را بنویسید