مصرف زردچوبه چه تاثیری بر رگ های خونی دارد؟

534054 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، دانشمندان نحوه استفاده از زردچوبه را برای رشد رگ های خونی کشف کرده اند. در یک مطالعه مهندسی زیستی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، دانشمندان از زردچوبه برای رشد رگ های خونی و سایر بافت ها استفاده کردند.

بیشتر بخوانید:

مهندسان زیستی از دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید (ایالات متحده آمریکا) استفاده از ترکیبی از زردچوبه را کشف کرده‌اند که قصد دارند از آن برای رشد رگ‌های خونی و سایر بافت‌ها استفاده کنند.

نتایج این مطالعه در ACS Applied Materials and Interfaces منتشر شده است.

زردچوبه، ماده ای به رنگ زرد روشن است که در صنعت به عنوان رنگ استفاده می شود، دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و از رگزایی در تومورهای بدخیم جلوگیری می کند.

یک مطالعه جدید توسط دانشمندان نشان داده است که وقتی در ترکیب با هیدروژل های مغناطیسی در کشت سلول های بنیادی استفاده می شود، ترشح فاکتور رشد اندوتلیال عروقی یا VEGF را افزایش می دهد که باعث رشد بافت عروقی می شود.

امکان استفاده از زردچوبه در بازسازی عروق خونی قبلاً توسط دانشمندان مورد توجه قرار گرفته است. اما کارشناسان دانشگاه کالیفرنیا توانستند آن را ثابت کنند.

در این آزمایش، محققان نانوذرات مغناطیسی اکسید آهن را با زردچوبه پوشانده و سپس آنها را در یک هیدروژل زیست سازگار مخلوط کردند. مهندسان سپس این ترکیب را با سلول های بنیادی مشتق شده از مغز استخوان کشت دادند.

برخی از مطالعات نشان می دهد که ترکیبات فعال موجود در زردچوبه به درمان گلوکوم چشمی کمک می کند، بیماری خطرناکی که با افزایش فشار داخل چشم و آسیب شناسی سر عصب بینایی پیشرفت می کند و منجر به نابینایی می شود.

  گلودرد یکی از مهمترین علائم ویروس کرونا است

به طور خاص، ترکیبات زردچوبه، مانند کورکومین، نشان داده شده است که روند التهابی قرنیه را کاهش می دهد و در نتیجه به بینایی طبیعی کمک می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید