مصرف روزانه ویتامین D به چه کسانی توصیه می شود؟

637206590474133830 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مهران اعظمی گفت: پوکی استخوان یک بیماری خاموش محسوب می شود زیرا اکثر موارد بدون علامت هستند و متأسفانه افراد پس از یک سکته کوچک دچار شکستگی استخوان می شوند که مرگ و میر در سنین بالا را نیز افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: افرادی که سابقه خانوادگی ابتلا به آرتریت روماتوئید یا سابقه مصرف کورتون یا سابقه شکستگی لگن در بین اعضای خانواده دارند و همچنین افرادی که سیگار و مشروبات الکلی مصرف می کنند و اضافه وزن دارند، مستعد ابتلا به این بیماری هستند.

وی تاکید کرد: به خانم های بالای 55 سال و آقایان بالای 60 تا 65 سال توصیه می شود که به تراکم استخوان توجه بیشتری داشته باشند.

این دستیار دانشگاه اراک گفت: همچنین توصیه می کنیم افراد زیر 70 سال مصرف روزانه ویتامین D خود را به 400 واحد در روز برسانند و در صورت کمبود این ویتامین به 800 تا 1000 واحد در روز برسانند. . علوم پزشکی ارائه می شود.

وی افزود: مصرف کلسیم نیز از 700 تا 1000 میلی گرم در روز توصیه می شود که حتی در سنین نوجوانی (حدود 13 تا 20 سال که سرعت بازسازی استخوان و رشد استخوان بالاست) می تواند میزان آن را افزایش دهد.

وی افزایش سن و روند افزایش ین و مرگ سلولی را یکی از علل پوکی استخوان برشمرد و گفت: متاسفانه پوکی استخوان در ایران بالاست به طوری که طبق آمار شیوع آن در افراد بالای 35 سال و 17 درصد است. استئوپنی و پوکی استخوان بیش از 35 تا 30 درصد بود.

  پخش فیلم های زندان اوین!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید