مشکل فولاد این است که به راحتی زنگ می زند

باشگاه فوتبال خوزستان در نیم فصل اول لیگ برتر شرایط متفاوت و عجیبی داشته است. این تیم فصل را خوب شروع کرد اما ناگهان یکسری اتفاقات روحیه تیم را تیره کرد و فولاد متحمل ضررهای عجیبی شد. اگرچه این مشکل باعث نگرانی شد اما جواد نکونام سرمربی سرخپوشان اهوازی توانست این تیم را برای صعود به رده های بالای جدول جمع کند. ایوب والی، کاپیتان باسابقه فولادی ها حرف های جالبی درباره آمار تیمش در نیم فصل اول دارد.

آمار فولاد خوزستان در نیم فصل با فصل گذشته بسیار متفاوت است. تیم شما در 15 بازی اول در مجموع یک برد خانگی داشت و موفق شد 3 بار خارج از خانه پیروز شود که کمی عجیب است.

فکر می کنم وقتی هواداران به ورزشگاه نمی آیند، بازی در خانه یا خارج از خانه مهم نیست. وقتی هیچ تماشاگری در ورزشگاه وجود ندارد و تنش تیم میهمان وجود ندارد، خانه یا خارج از خانه فرقی نمی کند. امسال هم خدا را شکر تیم خوب تمام شد و همین مشکل باعث شد اکثر تیم ها با آمدن به اهواز استرس خاصی نسبت به تیم ما داشته باشند. به همین دلیل جلوی ما دفاعی بازی می کنند. وگرنه فولاد در تمام دیدارهای خانگی خیلی خوب کار کرد و حتی مقابل گهر سیرجان هم بازی جذابی داشتیم که گل خوردیم و با یک اشتباه شکست خوردیم. در هر صورت چون در خانه حمله می کنیم، حریف ضدحمله می کند و این باعث می شود گل بزنیم.

نکته جالب در مورد گل های فولاد در نیم فصل رد و بدل شدن بیشتر گل ها در نیم فصل است. شما در 15 دقیقه اول و آخر نیمه دوم بیشترین گل را به ثمر رساندید، اما بیشترین گل را در 15 دقیقه وسط به ثمر رساندید.

  داعش مسئولیت حمله به شهر مزارشریف با 22 کشته را بر عهده گرفت

تا حالا به این موضوع فکر نکرده بودم و الان آمار گل های خورده و چه گل هایی را می شنوم. این فصل عملکرد دفاعی ما نسبت به فصل های قبل ضعیف تر بود. در سال های قبل خیلی سخت گل می زدیم اما متاسفانه در این فصل در مراحل آسان گل زدیم که باعث شد گل های خورده ما افزایش پیدا کند. به هر حال باید این موضوع را کنترل کنیم چون در لیگ ما جبران گل های خورده سخت است. به طور کلی تیمی که دروازه را نگه می دارد برنده است زیرا بیشتر گل های زده شده از روی ضربات ایستگاهی و خطاهای دفاعی است. در هر صورت اگر گل نخوریم می توانیم گل بزنیم و سعی می کنیم تعداد گل های خورده را کم کنیم.

بیشترین گلی که در نیم فصل زدی پنالتی و پاس های عمقی بوده که جالب به نظر می رسد.

بله، در این فصل خوب یک پنالتی گرفتیم. در عمق، همانطور که می دانید، در این فصل بازیکنان باتجربه، فنی و سطح بالایی داشتیم. بازیکنانی مثل اشکان دژاگه و بقیه هافبک ها که جزو بازیکنان باکیفیت هستند، پاس های دقیقی در عمق می دادند که منجر به گل می شد.

البته از طرفی بیشترین گل را از روی پاس های عمقی زدی.

بله، بزرگترین مشکل ما همان گل هایی است که به راحتی خوردیم. در همه بازی ها موقعیت های خوبی خلق کردیم اما بیشتر از عمق دفاع گلزنی کردیم که با توجه به این مشکل کادرفنی بدون شک در تلاش برای حل آن هستیم.

  در ایران همه چیز به دلار است، فقط بقیه پول ملی را به دلار تبدیل کنید!

شاید خیلی ها فکر کنند که کنت بیشترین دقایق بازی را داشته است، اما مهدی شیری از نظر دقایق حضور در زمین بالاتر از دروازه بان شما ایستاده است.

کنت در بازی استقلال مصدوم شد و از بازی خارج شد و همین باعث شد نتواند در رده بندی بالاتر از سایر بازیکنان قرار بگیرد. در کل، همه از عملکرد کنت راضی هستند. شیری هم خیلی خوب بازی می کند.

نکته مهم و جالب فولاد این است که در مجموع 15 بازی نیم فصل اول فقط یک اخراج داشتی که آن هم مهدی کوشکی در وقت های اضافه نیمه دوم بازی با پرسپولیس بود.

تیم ما در هر بازی می جنگد و مزیت ما این است که اخراج های کمتری داشته ایم. در کل هم باشگاه و هم کادر فنی روی کارت های غیر فنی حساس هستند و همین باعث شده اخراج های کمتری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید