مشروبات الکلی دست ساز به بندرعباس اهدا شد

گزارش های رسانه ای حاکی از آن است که دست کم پنج نفر در بندرعباس بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز کشته شده اند. ده ها نفر در بیمارستان بستری شده اند. فرمانده انتظامی بندرعباس از دستگیری هشت نفر در این رابطه خبر داد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از جان باختن چند شراب خوار خانگی در بندرعباس خبر داد. به گفته فاطمه نوروزیان، تعداد قربانیان این نوع مصرف مشروبات الکلی تاکنون به پنج نفر رسیده است که چهار مرد و یک زن هستند.

نوروزیان روز دوشنبه 11 اردیبهشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: 48 نفر به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف الکل خانگی به بیمارستان های بندرعباس مراجعه کردند که حال 11 نفر از آنها وخیم در بخش مراقبت های ویژه بستری است.

سه نفر از مسموم شدگان تاری دید دارند و هشت نفر با تشخیص پزشکی یا بنا به درخواست و رضایت شخصی از بیمارستان مرخص شده اند.

دستگیری هشت توزیع کننده مشروبات الکلی

در همین حال فرمانده انتظامی بندرعباس از شناسایی و دستگیری هشت نفر از عوامل فعال در توزیع مشروبات الکلی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش تسنیم، به گفته تیمور دولتیاری، ماموران انتظامی در پی کسب اطلاع از مسمومیت تعدادی از مشروبات الکلی در بندرعباس تحقیقات را آغاز و در نهایت چند نفر را در این رابطه شناسایی و دستگیر کردند.

دولتیاری گفت: 8 توزیع کننده مشروبات الکلی در یک عملیات ضربتی پس از شناسایی و توافق با مقام قضائی دستگیر و از منازل متهمان یک هزار و 278 لیتر مشروبات الکلی کشف شد.

  فردا آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی است

به گفته وی، دو تن از بازداشت شدگان که «خود مصرف کننده» بودند نیز در بیمارستان بستری شده اند و برای شناسایی و دستگیری سایر عاملان این پرونده تلاش می کنند.

نوشیدن الکل خانگی حاوی متانول می تواند در عرض 24 ساعت کشنده باشد. اما تعیین میزان متانول خون به راحتی امکان پذیر نیست و تشخیص مسمومیت نیازمند همکاری جدی با مراکز درمانی است.

نوشیدن مشروبات الکلی غیراستاندارد هر ساله در ایران دامن می زند. ایرنا نوشت: قربانیان مسمومیت خانگی با الکل در هرمزگان از جمله کشم، بندرعباس و بندرلنگه از سال 97 با جان باختن 22 نفر آغاز شد. در سال 1999 دو نفر و در سال 1400 دو نفر در منطقه قربانی این نوشیدنی ها شدند و تعداد قربانیان در این سال به 5 نفر رسید.

دیدگاهتان را بنویسید