مسابقات و آزمون ها آخرین مهلت ثبت نام مجدد مقطع دکتری وزارت بهداشت اعلام شد/ جزئیات اولین آزمون انتقالی تایید صلاحیت دانشجویی

529624 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، مهلت ثبت نام مجدد، ویرایش و تکمیل اطلاعات آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی از ساعت 12 روز یکشنبه لغایت 25 اردیبهشت ماه آغاز می شود. متقاضیان باید تا روز سه شنبه 27 اردیبهشت ماه در سایت مرکز ملی سنجش آموزش پزشکی ثبت نام کنند.

بر اساس تقویم اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، آزمون کتبی پذیرش دانشجوی دکتری و دکتری در حوزه های پژوهشی یا فناوری محور علوم پایه در رشته های پزشکی، بهداشت و درمان و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی 2 و 3 تیرماه برگزار می شود. 4 سال 1401 بود.

همچنین ممکن است پذیرفته شدگان یا انصراف دهندگان در آزمون دکتری تخصصی دکتری پژوهشی در رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و درمان و علوم تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی در سال 1400 در آزمون 1401 شرکت کنند.

جزئیات اولین آزمون سراسری سنجش دانش آموزان جابجایی خارج از کشور اعلام شد

گلمرضا حسن زاده با اشاره به برگزاری اولین آزمون سراسری سنجش دانشجویان انتقالی خارج از کشور در معاونت علوم پزشکی گفت: این آزمون در دی ماه سال 1401 برگزار می شود.

وی افزود: آن دسته از دانشجویان پزشکی که قبل از سال 1398 برای تحصیل به دانشگاه های خارج از کشور مراجعه کرده و پرونده آنها معیوب بوده و یا طبق آیین نامه قبلی پذیرفته شده اند، می توانند در این آزمون سراسری شرکت کنند تا در مرحله ارزیابی صلاحیت خود قرار گیرند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی به خبرنگار مهر گفت: پس از آن چیزی به عنوان ترمیم معدل وجود ندارد و این آزمون می تواند روند سنجش صلاحیت این دسته از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور و شرکت در آزمون را تسهیل کند. “

  شرایط اعزام زائران جهت حفظ سوابق تحصیلی اعلام شد

وی خاطرنشان کرد: مطالب آزمون در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و شرایط آزمون در سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت به اطلاع دانشجویان متقاضی رسیده است.

حسن زاده درباره منابع آزمون سراسری گفت: منابع آزمون سراسری از جمله منابع آزمون علوم پایه پزشکی کشور است. این کتاب ها کتاب های مرجع علمی پایه به زبان انگلیسی هستند، اما هر دانشجو می تواند از ترجمه هر یک از اساتید موجود استفاده کند. در واقع منابع آزمون برای اطلاع دانش آموزان از سطح آزمون اعلام می شود و دانش آموز می داند که آزمون در چه مقطعی برگزار می شود. بنابراین اگر دانشجو در دوران تحصیل خود در دانشگاه همین کتاب ها را خوانده باشد ممکن است در آزمون شرکت کند و نیازی به خواندن همه منابع پیام نیست.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی پزشکی تاکید کرد: انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه های علوم پزشکی با ضوابط اعلام شده انجام می شود و انتقال گروهی از دانشجویانی که بعد از سال 1398 خارج شده اند نیز ممنوع است اما این سوال تحت عنوان بررسی بهترین راه برای ارزیابی این دسته از اسناد چیست؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید