مسئولان آب استان تهران نسبت به احتمال یخ زدگی و ترکیدگی کنتورهای آب هشدار دادند

576402 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، در پی کاهش محسوس دمای هوا و یخبندان های گسترده در کشور، شرکت آبفای استان تهران با صدور اطلاعیه ای نسبت به احتمال یخ زدگی کنتورهای آب در برخی مناطق شهر و استان تهران هشدار داد. امشب و روزهای آینده

آیا گاز مدارس تهران قطع می شود؟

در متن این پیام آمده است: شرکت آبفای استان تهران با توجه به تمایل به کاهش دمای هوا در ساعاتی از شب به ویژه در مناطق شمالی شهر تهران و مناطق سردسیر استان از شهروندان خواسته است برای جلوگیری از یخ زدگی و ترکیدگی کنتور آب نسبت به استفاده از کنتور آب و انشعاب منازل خود اقدامات لازم را انجام دهند و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

عایق کاری کنتور و لوله های آبرسانی در جلوگیری از یخ زدگی موثر است و توصیه می شود با قرار دادن پشم شیشه، گونی کنفی و پارچه در محفظه کنتور و عایق کاری لوله های سطحی از یخ زدگی انشعاب و کنتور آب جلوگیری شود.

در صورت یخبندان از گرم کردن مستقیم یا ریختن آب جوش روی کنتور آب یا لوله های آب داخل ساختمان و یا روشن کردن آتش در نزدیکی شیرها و لوله های آب جدا خودداری کنید.

شهروندان می توانند در صورت بروز مشکل یخ زدگی با سامانه تلفن 122 شرکت آب استان تهران تماس بگیرند تا تیم های امدادی در کمترین زمان ممکن با مشکل برخورد کنند.

انتهای پیام/

  افزایش قیمت اجاره بها و مسکن به اوج خود رسیده است

دیدگاهتان را بنویسید