مرگ وحشتناک دانش آموزان و معلمشان در سیستان و بلوچستان

با گرم شدن هوا، حوادث غرق شدگی در حال افزایش است. در آخرین حادثه در روستای سالور بازار از توابع شهرستان پلان چابهار در استان سیستان و بلوچستان، دو دختر دانش آموز و معلمشان در یکی از چشمه های آب گرم جان خود را از دست دادند، اما چگونه این اتفاق افتاد؟ ماجرا از این قرار بود که صبح دیروز (شنبه) معلمی به نام یاسمین هات به همراه چند دانش آموز نزدیک خود برای تفریح ​​به روستا رفتند.

اگرچه در سال های اخیر آب لوله کشی در روستا وجود داشته است، اما هنوز وان آب گرم در اطراف روستا وجود دارد و بارندگی های اخیر باعث آبگرفتگی جکوزی شده است. بعد از اینکه دخترها ساعتی را در روستا بازی کردند، برای شستن دست و صورت خود به یکی از نقاط داغ رفتند. چیزی نگذشته بود که بچه ها آنجا بودند و سه نفر از آنها به دلیل گل آلود بودن کلبه لیز خوردند و در آب افتادند. معلم با سر و صدای بچه ها متوجه ماجرا شد و به سمت جکوزی دوید و به داخل آب پرید. او می خواست تا حد امکان جان بچه ها را نجات دهد. معلم فداکار با تمام توان توانست یکی از دختران را نجات دهد اما دو دانش آموز 7 و 8 ساله به نام های روگایه و مریم به همراه خود معلم در کلبه غرق شدند.

مهرداد آرام بخشدار چابهار گفت: تفریح ​​بچه ها ربطی به مدرسه و معلمشان ندارد و چون فامیل هستند با هم در روستا تردد می کنند و یکی از قربانیان برادرزاده معلم است.

  همسر جمشید مشایی درگذشت

وی ادامه داد: پس از این حادثه و با گریه سایر کودکان، پس از حدود 20 دقیقه مردان روستا متوجه این حادثه شدند و اجساد قربانیان را از آب بیرون آوردند.

این حادثه تلخ در شرایطی رخ داد که چند روز پیش سه دختر نوجوان که برای شستن لباس های خود به رودخانه رفته بودند بر اثر باتلاق در رودخانه گرفتار شده و جان خود را از دست دادند. چهارشنبه گذشته چهار دختر نوجوان اهل روستای گورنگ از توابع شهرستان سرباز مرکزی سیستان و بلوچستان برای شستن لباس به رودخانه گورنگ رفتند. لباس ها را گردگیری کردند و بازی کردند که به دلیل باتلاق بودن ساحل رودخانه غرق شد. در جریان این حادثه سه دختر نوجوان در رودخانه غرق شدند و یکی از آنها نجات یافت.

در همین حال ماری امیریان شهردار سرباز گفت: این حادثه حوالی ساعت 15 روز چهارشنبه رخ داد و قربانیان بین 12 تا 30 سال سن داشتند. اهل همان روستایی هستند که در رودخانه غرق شدند و با تلاش اهالی اجسادشان از آب بیرون کشیده شد.

وقوع این دو حادثه جداگانه که منجر به کشته شدن 6 زن و کودک در سیستان و بلوچستان بر روی رودخانه هوتک شد، بار دیگر زنگ خطر برخورد با مناطق فقیر را به صدا درآورده است.

دیدگاهتان را بنویسید