مرکز آموزش زبان فارسی برای دانشجویان غیرایرانی افتتاح شد

561529 خبر ناگهانی

ناصر مریوانی، رئیس مرکز آموزش زبان های فارسی-غیرفارسی (شهروندان) معاونت علوم و تحقیقات گفت: با توجه به اهمیت زبان فارسی در طول تاریخ و پذیرش دانشجویان غیرفارسی از کشورهای همسایه به ویژه کشورها. عرب با توجه به ظرفیت معاونت پژوهشی، نیاز به راه اندازی چنین مرکزی برای آموزش زبان فارسی داشت.

وی ادامه داد: در این راستا برای اولین بار و با تلاش کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی و به ویژه با حمایت صباغ زاده معاون رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات، این رویداد مهمی آغاز شده است.”

مریوانی گفت: دانشجو با مطالعه زبان به صورت مستقیم و بدون نیاز به دلال کار اداری و تحصیلی خود را به صورت مستقیم پیگیری و انجام می دهد. وی بیان کرد: آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیرفارس در ابتدای ورود به دانشگاه و قبل از تحصیل در رشته اهداف این مرکز آشنایی با زبان فارسی و منابع غنی آن در علوم مختلف، آشنایی با فرهنگ ایران و … ایجاد سفیران فرهنگی در کشور

وی ادامه داد: با توجه به امکانات مرکز و حضور اساتید مجرب در این زمینه و پیگیری و تلاش دست اندرکاران واحد، امیدواریم این مرکز مرجع اصلی آموزش و یادگیری زبان فارسی در زبان های مختلف سطوح علمی در ایران.

لازم به ذکر است در حال حاضر 300 نفر با تابعیت عرب به عنوان زبان آموز در مرکز زبان فارسی غیرفارسی زبانان معاونت پژوهشی تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

  کره جنوبی در حال آزمایش موشک های دوربرد زمین به هوا است

دیدگاهتان را بنویسید