مردم طعم شیرین عدالت را می چشند

رئیس جمهور گفت: هدف دولت این است که با کمک اصناف و اتحادیه ها کاری کند تا مردم طعم شیرین انصاف را در پرداخت یارانه بچشند.

سید ابراهیم رئیسی در نشست هم اندیشی با جمعی از اصناف و اصناف با قدردانی از حمایت های مستمر اصناف و ائتلاف با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: همیشه به همه اعضای دولت توصیه اکید داشته ام که فکر می کنم امشب را در دستور کار خود قرار دهید. ملاقات یک فرصت ارزشمند برای من است.

وی گفت: استفاده از مشاوره تکنسین ها در هر حوزه میزان خطا و اشتباه در تصمیم گیری را کاهش می دهد و همچنین زمانی که هر تصمیم در هر صنف بر اساس نظر کارشناسی و تجربه اعضای صنف باشد، همکاری آنها در اجرای مصوبه تصمیم «همچنین خواهد آورد.

رئیس جمهور یکی از آثار مهم همراهی اصناف مختلف در اجرای تصمیمات و سیاست ها را مشارکت آنان در تبیین و اقناع افکار عمومی برای اجرای بهتر این مصوبه دانست و ادامه داد: هر تصمیم و اقدامی هر چقدر هم کارشناسانه باشد اگر نباشد. با همراهی مردم موفق و مؤثر نخواهند بود. همکاری افراد اصناف مختلف و همچنین مردم رمز موفقیت در اجرای تصمیمات و سیاست های دولت است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: یکی از عوامل اصلی موفقیت اصلاحات در نحوه و محل اعطای یارانه مواد غذایی، نظارت و نظارت دقیق اتحادیه ها و اصناف در حوزه کاری خود است. اصناف و اتحادیه ها با نظارت دقیق بر بازار به مهار تجارت، فروش مجدد، انباشت و فروش بیش از حد کمک می کنند. هنگام انتخاب رهبران و بازرسان اتحادیه، افراد مناسبی را انتخاب کنید که بر اساس اصول و قانون عمل کنند و همیشه منافع ملی را در نظر بگیرند.

  هزینه زندگی در سبد یک خانواده کارگری 9 میلیون تن است

رئیسی ادامه داد: اجازه ندهید عضویت در صنف باعث ایجاد تقابل شود و مانع نظارت جدی و موثر بر عملکرد صنف شود. افرادی را انتخاب کنید که در اجرای قانون و تامین منافع مردم جدی هستند. مجموعه این اقدامات باید آرامش را برای مردم و ثبات را در بازار به ارمغان آورد.

رئیسی با تاکید بر اینکه هدف دولت از اصلاح نحوه و مکان پرداخت یارانه ها رعایت عدالت در پرداخت یارانه هاست، افزود: هدف دولت این است که با اصناف و اتحادیه ها طعم شیرین انصاف را در پرداخت یارانه ها به مردم ببخشد. یارانه ها”. این موضوع باید به طور شفاف و دقیق برای مردم توضیح داده شود، دولت راه حل اقتصادی پنهانی ندارد و ما معتقدیم اگر مردم از جزییات این تصمیم مطلع شوند در کنار دولت خواهند بود زیرا به دنبال منافع مردم هستیم. .

رئیس جمهور گفت: دولت هیچ گاه به دنبال حذف یارانه کالاهای اساسی نیست، بلکه تصمیم دولت این است که یارانه کالاهای اساسی را منتقل کند و به جای پرداخت یارانه به واردکننده و اولین حلقه تامین و توزیع را به آخرین حلقه زنجیره تامین و توزیع کند. ، یعنی کاربر باید پرداخت شود./selection

دیدگاهتان را بنویسید