مردم با تنبلی راه به جایی نخواهند برد

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در خطبه نماز جمعه 15 اردیبهشت 1401 در مسجدالحرام قم با موضوع عصر پیامبر اکرم (ص) بر اساس آیه 43 سوره توبه گفت: نفاق وجود داشت و همیشه در اوایل اسلام تهدید داخلی برای اسلام بود.

وی ادامه داد: با گسترش اسلام در عصر پیامبر، آرامش جریان نفاق در ساختار جامعه اسلامی رخنه کرده و بر قدرت آن افزوده است.

فرمود: خداوند در آیه می فرماید چرا اجازه دادی قبل از اینکه حق الصالحات برایت مشخص شود و دروغگویان را بشناسید جهاد را ترک کنند.

ساعدی در خطبه دوم خود گفت: پیام راهپیمایی قدس امسال این بود که با وجود تلاش دشمنان برای دوری مردم از معنویت، مردم به معنویت و فساد ستیزی فشار می آورند و این سرمایه معنوی را پاسدار هویت خود می بینند. ، عزت و استقلال «افرادی که با بی توجهی به احکام دین مانند روزه می خواهند جامعه و مردم را معنویت زدایی کنند راه به جایی نمی برند.

وی ادامه داد: امروز توطئه اصلی دشمن فشار اقتصادی برای خسته کردن مردم است، بنابراین همه مسئولان و دستگاه های دولتی باید برای خنثی کردن این توطئه دشمن تلاش بی وقفه داشته باشند.

وی ادامه داد: سران و فعالان کلیدی قوا باید برای مقابله با این ناهنجاری های اقتصادی قیام کنند و مشکلات اقتصادی کشور را گام به گام پیگیری کنند و دست دزدان، مفسدان اقتصادی و قاچاقچیان را از معیشت مردم و به شدت قطع کنند. ویرانگران اقتصادی را مختل کنید. «آنها را به جای خودشان مجازات کنید.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) افزود: رهبر معظم انقلاب در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان (دن قدس) خطاب به جهانیان، عملیات ایثارگرانه جوانان فلسطینی را سپری برای فلسطین و منادی متفاوت دانستند. ارتش شکست ناپذیر صهیونیستی جایگزین کل منطقه غرب آسیا شد و ارتش جنایتکار مجبور شد آرایش تهاجمی خود را به دفاع تبدیل کند.

  یک نوزاد ناله از تصادف مرگبار جلوگیری کرد

وی با اشاره به سالروز شهادت استاد مطهری گفت: یکی از مصادیق جهاد امروز تبیین اندیشه های شهید مطهری توسط حوزویان و دانشگاهیان است. از دولت انتظار داریم تا حد امکان به دغدغه معلمان پاسخ دهد

دیدگاهتان را بنویسید