مذاکره کنندگان آمریکایی و اروپایی درباره ایران گفتگو کردند

565584 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، انریکه مورا، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که با مذاکره کننده ارشد آمریکا در مورد ایران مذاکره کرده است.

بیشتر بخوانید:

مورا با تأکید مجدد بر مذاکرات با مقامات آمریکایی گفت: «جوزف برل، نماینده عالی اتحادیه اروپا و رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، در این مذاکرات مالی به طور گسترده‌تر درباره توافق هسته‌ای و دیدگاه‌های منطقه‌ای در خاورمیانه گفتگو کردند». وی بار دیگر بر تعهد قاطع ایالات متحده برای بازگشت به توافق تاکید کرد.

با این حال مورا جزئیات بیشتری از دیدار مقامات آمریکایی و اروپایی درباره ایران ارائه نکرد.

پیش از این نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین گفته بود که هدف غربی ها از این مذاکرات، تغییر مسیر مذاکرات در وین است.

روزنامه انگلیسی زبان داون پاکستان نیز با انتقاد از غربی ها به دلیل ارائه و پذیرش قطعنامه علیه ایران به شورای حکام آژانس، وضعیت کنونی منطقه و جهان را در صورت فروپاشی پایدار برجام تاریک توصیف کرد.

این گزارش با تاکید بر شکست دیپلماسی بین‌المللی در قالب جنگ اوکراین، می‌نویسد که جهان قبلاً اثرات دردناک جغرافیای اقتصادی را در سراسر جهان به‌ویژه در بخش انرژی و مواد خام دیده است و تنش‌ها بین غرب و ایران به قیمت بالای انرژی و احتمال درگیری خطرناک در مناطق حساس منجر خواهد شد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

  آزمون ورودی به صورت آنلاین برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید