مذاکرات برای دریافت ارزهای بلوکه شده ادامه دارد

636218104197017561 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوالی درباره آخرین نوسانات بازار ارز، گفت: درآمدهای ارزی کشور نسبت به سال گذشته بهبود یافته است. و در فروردین امسال وضعیت خوبی در زمینه درآمدهای ارزی داشتیم.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه در فروردین ماه 11 میلیارد دلار ارز تخصصی داشتیم، افزود: وضعیت خوب است و خوشبختانه در توزیع ارز نسبت به سال گذشته جایگاه ارزشمندی را کسب کرده ایم.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بازار متشکل ارز از وضعیت خوبی برخوردار است، تاکید کرد: صادرکنندگان اسکناس خود را حمل می کنند و قیمت ها در سامانه نیما از ثبات خوبی برخوردار است. بنابراین برای تامین منابع ارزی مشکلی نداریم.

صالح آبادی در پاسخ به سوالی درباره ارزهای بلوکه شده کشور در برخی کشورهای خارجی گفت: مطالبات ما از انگلیس دریافت شد و حتی از آن پول استفاده شد. سایر موارد مسدود شده را به موقع اطلاع رسانی خواهیم کرد و انجام خواهیم داد، در کل باید گفت که روند کار به خوبی پیش می رود.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره سرنوشت مذاکرات هسته ای و تاثیر توافق یا عدم توافق با طرف های 1+5 بر بازار ارز ایران، ارقام اعلام شده برای آینده نرخ ارز را نادرست و کارشناسی دانست. این برای تثبیت بازار ارز است، می پرسم آیا در سه سال گذشته که تحریم بودیم ارز کشور تامین نشده است؟ به تازگی ظرفیت تولید نفت و فرآورده های نفتی را به دوران قبل از تحریم برگردانده ایم.

  بلیت فروش های قلابی عامل اتفاق در ورزشگاه امام رضا (ع) هستند.

صالح آبادی افزود: در زمینه فروش نفت به ارقام بسیار خوبی دست یافته ایم و همه درآمدهای حاصل از فروش نفت را به دست می آوریم، بنابراین حتی اگر برجام هم نباشد، عرضه ارز در کشور به درستی انجام می شود و ما این کار را انجام خواهیم داد. هیچ مشکلی ندارد. بازار ارز.»

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید