مذاکرات با مسکو به حالت تعلیق درآمده است

560583 خبر ناگهانی

ولادیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین، دیروز (شنبه) در مصاحبه با واشنگتن پست در واکنش به ضرب الاجل روسیه برای تسلیم نیروهای اوکراینی در ماریوپل، به واشنگتن پست گفت که اگر نیروهای اوکراینی کشته شوند، او در ماریوپل کشته خواهد شد. این روسیه را متوقف خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

نیروهای روسیه صبح یکشنبه به سربازان اوکراینی در ماریوپل مهلت دادند و وزارت دفاع و ارتش روسیه اعلام کردند که نیروهای اوکراینی که هنوز در ماریوپل می جنگند، سلاح های خود را تا ساعت 3 بامداد به وقت گرینویچ در 17 آوریل بر زمین خواهند گذاشت. آنها باقی می مانند.

زلنسکی گفت: «تخریب همه پسران ما در ماریوپل می تواند به همه اشکال مذاکرات پایان دهد. پس از حملات هوایی در اوایل ماه جاری در شهرهایی مانند بوچا و بورودیانکا، در شمال غربی کیف، مذاکرات درباره آتش و مذاکرات صلح متوقف شده است.

رئیس‌جمهور اوکراین سپس درباره عملیات نظامی ویژه روسیه گفت: «به عقیده من این که بخواهیم جنگ را به قول خودشان به پایان برسانیم قطعاً اشتباه بزرگی است. این یک بن بست است زیرا… ما با سرزمین ها و مردم خود معامله نمی کنیم و می دانیم که برای دفاع از کشور و پایان دادن به جنگ به مذاکره نیاز است.

زلنسکی شب گذشته در یک سخنرانی مجازی که نسخه ای از آن به زبان انگلیسی در وب سایت رئیس جمهور اوکراین منتشر شد، گفت: وضعیت در ماریوپل بسیار بد است. این غیر انسانی است. این کار توسط فدراسیون روسیه انجام شد. او عمداً اقدام به تخریب شهرها کرد و به عمد ادامه می دهد. «روسیه عمداً در تلاش است تا هر گونه الحاق در ماریوپل را نابود کند.

  درگیری حفاری نفت مسجد سلیمان؟ / عصبانیت رهبری از یک مهاجر!

او گفت: «من می‌خواهم صدایم همین الان شنیده شود: از زمان محاصره ماریوپل روزی نبوده است که در آن به دنبال راه‌حل نباشیم». چه تصمیم نظامی باشد و چه دیپلماتیک. هر راه حلی که به مردم نشان می دهد، اما یافتن آن راه حل بسیار دشوار است. تاکنون هیچ راه حل 100 درصد معتبری وجود نداشته است که هم برای گزینه های نظامی و هم برای روند مذاکره اعمال شود.»

رئیس جمهور اوکراین خواستار حمایت نظامی بیشتر از متحدانش شد و گفت: «برای کاهش فشار اشغالگران بر ماریوپل و پایان دادن به محاصره، به همه سلاح های سنگین و هواپیماهای مورد نیاز بدون اغراق نیاز داریم».

وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور کل منطقه ماریوپول را از وجود نیروهای اوکراینی پاکسازی کرده اند و تنها چند سرباز اوکراینی در کارخانه متالورژی آزوفستال باقی مانده اند و از نیروهای اوکراینی خواسته است که “سلاح های خود را زمین بگذارند”. “و تسلیم ماریوپل شوید.” و این درخواستی است که مقامات اوکراین ماه گذشته آن را رد کردند.

به گزارش تارنمای اکسیوس، کیف بلافاصله به بیانیه وزارت دفاع روسیه پاسخ نداد، اما رئیس جمهور اوکراین روز شنبه گفت که ساکنان شهر محاصره شده ماریوپل حق تسلیم شدن به روس ها یا ادامه جنگ را دارند.

وزارت دفاع روسیه و رمضان قدیروف، فرمانده نیروهای چچنی در نزدیکی مسکو هفته گذشته اعلام کردند که بیش از هزار تفنگدار دریایی اوکراین در شهر ماریوپل تسلیم شده اند. وزارت دفاع روسیه نوشت: 1026 سرباز اوکراینی از تیپ 36 نیروی دریایی، سلاح های خود را زمین گذاشتند و تسلیم شدند.

  برای ازدواج نباید «موقعیت اجتماعی» افراد ملاک باشد

دیدگاهتان را بنویسید