مدارس همه مقاطع در تهران و البرز به مدارس «غیبت» تبدیل شدند

522905 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، عابد ملکی با اشاره به اینکه با توجه به آلودگی هوای استان تهران، کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران با تشکیل جلسه ای در استان به تشریح مصوبات کارگروه اورژانس آلودگی هوای تهران پرداخت، گفت: هوا جلسه اضطراری آلودگی هوا امروز جمعه با حضور برگزار شد که با توجه به تشدید آلودگی هوا مقرر شد در روزهای شنبه و یکشنبه 28 و 30 آذرماه کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهرستان های استان تهران به جز برای شهرستان های دماوند و فیروزکوه به صورت غیرحضوری فعالیت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: مهدکودک ها و پیش دبستانی ها در تمامی استان ها به جز دماوند و فیروزکو تعطیل است.

وی تاکید کرد: فعالیت های ورزشی نیز در این دو روز ممنوع خواهد بود و از شهروندان می خواهیم از تردد غیرضروری خودداری کنند و در صورت نیاز از ماسک مناسب N95 استفاده کنند.

به گفته ملکی، فروش طرح راه نیز در روزهای شنبه و یکشنبه متوقف شده و فعالیت کارخانه های شن و ماسه نیز تا روز دوشنبه متوقف است.

همچنین بر اساس اعلام اداره کل اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، با توجه به تداوم آلودگی هوا در کلانشهر تهران و بر اساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استانداری تهران، کلیه دانشگاهیان سطوح پایتخت در روزهای شنبه و یکشنبه 19 و 20 آذر ماه 1401 به صورت مجازی برگزار می شود. اما آموزش در این دو روز در تمامی مدارس فیروزکوه، دماوند و رودهن به صورت حضوری خواهد بود.

شایان ذکر است کلیه مهدکودک ها و مراکز پیش دبستانی شهر تهران در روزهای شنبه و یکشنبه مورخ 28 و 30 آذر ماه 1401 تعطیل است.

  داعش مسئولیت حمله تروریستی در کابل را بر عهده گرفت

به گزارش ایسنا، احمد افضلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز امروز جمعه 27 آذرماه در حاشیه بیست و سومین جلسه کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای استان البرز اظهار کرد: بر اساس پیش بینی سازمان سنجش اداره کل هواشناسی استان با توجه به افزایش غلظت آلاینده ها و تداوم آن در روزهای آینده مقرر شد مهدکودک ها و پیش دبستانی ها تعطیل و کلیه مقاطع تحصیلی در روزهای شنبه و یکشنبه 28 آذرماه برگزار شود. 20 در استان به صورت مکاتبه ای و کلاسی در محیط آموزشی شاد برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید