مخالفت ایران با هرگونه تغییر ژئوپلیتیک و مرزهای منطقه ای

570093 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، حسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایرام اف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در نیویورک دیدار و درباره آخرین تحولات روابط دوجانبه و منطقه قفقاز به تبادل نظر پرداختند. .

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با بررسی آخرین تحولات روابط دوجانبه در زمینه های مختلف، سفرها و اجرای توافقات دو کشور طی یک سال گذشته را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد.

بیشتر بخوانید:

امیر عبدالخیان با اشاره به برخی گزارش ها و شواهد از جابجایی ها در منطقه قفقاز بر موضع صریح جمهوری اسلامی ایران در مخالفت صریح و قاطع با هرگونه تغییر ژئوپلیتیک و مرزهای منطقه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران پس از رایزنی با مقامات دو کشور جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان، آمادگی دارد به طرفین درگیری برای حل مسالمت آمیز اختلافات خود کمک کند.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در این دیدار با تاکید بر موضوعات مطرح شده در روابط دوجانبه، بر اهمیت رایزنی ها و همکاری های دو کشور تاکید کرد.

وی با رد ادعاهای مربوط به تغییرات در ژئوپلیتیک منطقه، بر علاقه کشورش به حل سریعتر اختلافات ارضی و مرزی با ارمنستان در چارچوب همکاری های درون منطقه ای تاکید کرد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

  ما به هر خارجی که 100000 دلار به ایران بیاورد اقامت می دهیم

دیدگاهتان را بنویسید