محمد بن سلمان نفت عربستان تمام شد؟

بر اساس گزارش مستقل آنلاین روزنامه گاردین مستقر در لندن، او نوشت:

محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان سعودی این اظهارات را در آغاز اولین مجمع ابتکار سبز عربستان بیان کرد. بن سلمان گفت که عربستان سعودی قصد دارد تولید کربن را تا سال 2060 بر اساس طرح اقتصاد دایره ای به صفر برساند و در عین حال نقش کلیدی در تقویت امنیت و ثبات بازارهای جهانی نفت حفظ کند.

کمتر از یک هفته مانده به آغاز کنفرانس جهانی تغییرات آب و هوایی در گلاسکو، از رهبران سراسر جهان دعوت می کند تا با گرمایش جهانی و چالش های آن مقابله کنند.

آلوک شارما ، رئیس کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (COP26) از این خبر استقبال کرد. وی در توییتر نوشت: “امیدوارم این پیام مهم جاه طلبی های دیگران را قبل از COP26 تقویت کند.” به گفته شارما ، او مشتاقانه منتظر شنیدن جزئیات بیشتر درباره طرح عربستان است.

من از اعلامیه عربستان سعودی مبنی بر هدف قرار دادن #NetZero استقبال می کنم. کشورها در مسیرهای مختلف به صفر می روند ، اما تهدید تغییرات آب و هوایی جهانی این است: “سوخت های فسیلی و کاربرد آنها برای دستیابی به اهداف بین المللی آب و هوا بسیار مهم است.”

تخمین زده می شود که عربستان سعودی سالانه حدود 600 میلیون تن دی اکسید کربن تولید می کند که بیشتر از فرانسه و کمی کمتر از آلمان است. صادرات نفت و گاز این کشور علیرغم تلاش برای تنوع بخشیدن به وابستگی به سوخت های فسیلی برای درآمد ، ستون فقرات اقتصاد کشور است. او با تلاش برای محدود کردن سرمایه گذاری خود در نفت مخالفت کرد. هدف این کشور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است، اما همچنان به پمپاژ و صادرات سوخت های فسیلی به آسیا و جاهای دیگر ادامه می دهد.

  الهه حصاری با خواهرانش عکس گرفت

شاهزاده چارلز که شنبه در یک کنفرانس ویدئویی در ریاض صحبت می کرد ، از این هدف استقبال کرد ، اما گفت “پنجره باریک خطرناکی” برای تسریع در کار وجود دارد. او به نقل از کارشناسان می گوید که کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد باید مشارکت های ملی (NDCs) با خطوط پایه مشخص داشته باشد.

گفته می شود Cop26 بزرگترین گردهمایی رهبران بین المللی است که توسط انگلستان برگزار شده است. این نشان دهنده این واقعیت است که در نهایت و با گذشت زمان ، تغییرات آب و هوایی و از دست دادن تنوع زیستی چالش های آشکار جهانی هستند که از اهمیت بالایی برای جهان برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید