محمدعلی اسلامی ندوشن درگذشت

شیرین بیانی، نویسنده، پژوهشگر و همسر محمدعلی اسلامی ندوشن که پیش از این در برخی رسانه ها به اشتباه درگذشت وی منتشر شده بود، به ایسنا گفت: این بار خبر دقیق است و وی در پنجم اردیبهشت ماه سال 1401 جهان فانی را وداع گفت. “در عرض پنج سال آنها بسیار ضعیف و خسته بودند و بعد از دو روز ما را خسته کردند.

بیانی خاطرنشان کرد: محمد علی عمر خود را با عزت، مهربانی و آسایش سپری کرد و با همان آرامش از دنیا رفت.

همسر اسلامی ندوشن نیز درباره تشییع جنازه وی و اینکه آیا به ایران منتقل می شود، گفت: چون حوصله نداشتیم در این فکرها نبودیم، اینجا (کانادا) به شکل اسلامی به امانت دفن می شوند.

محمدعلی اسلامی ندوشن در سال 1304 در ندوشن یزد به دنیا آمد. او فارغ التحصیل رشته حقوق بین الملل از فرانسه و استاد سابق دانشگاه تهران است و علاوه بر دروس حقوق، به تدریس نقد ادبی، سخنرانی و ادبیات تطبیقی ​​نیز می پردازد. اسلامی ندوشن سال های متمادی را صرف پژوهش در آثار علمی و ادبی ایران و ترجمه آثار نویسندگان جهان کرده است و آثار او به صورت کتاب در بیش از 50 جلد در زمینه های مختلف اعم از ادبی، فرهنگی و اجتماعی منتشر شده است.

برخی از کتاب های محمدعلی اسلامی ندوشن عبارتند از: تاریخ بی پایان حافظ، چهار سخنور وظیفه شناس ایران، تاملی در حافظ، زندگی و مرگ قهرمانانه در شاهنامه، داستان ها، سایه ها، ایران و جهان از منظر شاهنامه. زیر سایه همگان ذکر منقبه حقوق بشر در جهان سوم بشنویم ایران و تنهایی اش ایران چه حرفی برای گفتن دارد؟ سبزه عشق، ابر سن و سولف، اسطوره افسون، دیدن دانش آموز دیگر، شنیدن دانش آموز دیگر، جهان بینی لباس و صداها و تصاویر./ایسنا

  فروش خودرو در بورس جایگزین قرعه کشی می شود

دیدگاهتان را بنویسید