محدود کردن قیمت نفت روسیه تصمیم جدی نیست

560583 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز از CNBC عربی، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از سقف 60 دلاری قیمت نفت روسیه در پی توافق اتحادیه اروپا، گروه هفت و استرالیا انتقاد کرد و گفت که این یک “تصمیم جدی” نیست.

بر اساس گزارش دفتر رئیس جمهور، زلنسکی گفت: تعیین این سقف برای قیمت های روسیه تصمیم جدی نیست، زیرا این موضوع کاملاً به بودجه دولت روسیه مرتبط است. قیمت هر بشکه نفت خام روسیه در حال حاضر حدود 65 دلار است، درست بالاتر از سقف اروپا، که به معنای تاثیر محدود در کوتاه مدت است.

ادامه مطلب

زلنسکی در سخنرانی عصر خود افزود: روسیه با بی ثبات کردن عمدی بازار انرژی به همه کشورهای جهان ضررهای زیادی وارد کرده و تصمیم صادر شده برای تعیین سقف قیمت نفت روسیه را ضعیف ارزیابی کرد.

منطق روشن است: اگر قیمت نفت روسیه به جای مثلاً 30 دلار که قیمت پیشنهادی لهستان و کشورهای بالتیک است به 60 دلار محدود شود، بودجه روسیه سالانه حدود 100 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. زلنسکی گفت.

در مذاکرات برای تعیین سقف قیمت نفت روسیه، لهستان تلاش کرد تا سقف قیمت 30 دلاری نفت روسیه را حفظ کند، اما به عقب بازگشت و با سقف مصوب روز جمعه موافقت کرد.

انتهای پیام/

  اگر دانش به ظرفیت و منابع کشور اضافه شود، شاهد دستاوردهای شگرفی خواهیم بود

دیدگاهتان را بنویسید