محدودیت انتخاب رشته در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری برداشته شد

542344 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، ابوالفضل باقری فرد با اشاره به محدودیت های انتخاب رشته در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری گفت: بر اساس مصوبه آخرین جلسه شورای پزشکی و تخصصی کشور.

وی گفت: همانطور که در دفترچه چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری آمده است، به منظور تسهیل در انتخاب رشته بر اساس نمرات، ضرایب دروس حذف شده و هر داوطلب می تواند بر اساس یکصد رشته انتخاب کند. علاقه.”

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برای تامین نیروی متخصص در اقصی نقاط کشور به ویژه استان های کم برخوردار، امسال پس از برگزاری چهل و نهمین آزمون دستیاری، اقدام به ارائه نیروی متخصص کردیم. الزامات دانشگاه های علوم پزشکی را خواهد داشت.

وی افزود: ضمن تفویض اختیارات به دانشگاه ها در چارچوبی مشخص برای جذب دستیاران بومی در حوزه های اجباری، امکان ورود متقاضیان بومی استان به حوزه های تخصصی پس از برگزاری مسابقه علمی در همان استان و فراتر از آن از پایان سال 96 وجود خواهد داشت. در این دوره به عنوان کارشناس به تعهدات و خدمات خود در همان زمینه ادامه دهند.

باقری فرد گفت: به عبارتی امسال علاوه بر پذیرش از طریق آزمون دستیاری سراسری، انشالله از بسیاری از دانشگاه های کشور پذیرش دستیار متخصص بومی خواهیم داشت.

انتهای پیام/

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید