محتوای دروس پزشکی باید به روز شود

548476 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، محمد اسماعیل اکبری با تاکید بر اینکه محتوای فعلی آموزش پزشکی تا 20 سال آینده مفید نخواهد بود، گفت: محتوای فعلی دروس پزشکی نیاز به تغییر و به روز رسانی دارد.

وی همچنین نسبت به کمبود پزشک در کشور هشدار داد و گفت: ممکن است تا 10 سال آینده به دلیل کمبود پزشک به کشورهای دیگر وابسته شویم. شاهد بودیم که سال گذشته علیرغم برخی مقاومت ها برای افزایش ظرفیت پذیرش سالانه 3000 دانشجو، سرانجام ظرفیت رشته پزشکی در مناطق فقیرنشین تصویب شد.

پدر علم پزشکی جامعه ایران با بیان اینکه جامعه ایران به سرعت در حال پیر شدن است، یادآور شد: در حال حاضر حدود 9 درصد جمعیت کشور بالای 60 سال هستند، بنابراین سازمان بهداشت جهانی، ایران را در سن 60 سالگی سالمندان اعلام کرده است.

اکبری با بیان اینکه تا سال 1420 حدود 20 درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند و این امر هزینه های بهداشت و درمان را حداقل 10 برابر می کند، افزود: در این شرایط چگونه و توسط چه کسانی باید مشکلات بهداشتی و سلامتی مدیریت شود. “

وی همچنین ساختار حوزه پزشکی کشور را نیازمند توسعه ارزیابی کرد و تاکید کرد: البته منظور من توسعه کل ساختار پزشکی کشور از متخصصان مختلف بیمارستانی گرفته تا ساخت آزمایشگاه های مختلف است که اضافه شود.

این پزشک فوق تخصص جراحی عمومی، غدد و سرطان نیز به فاصله گروه پزشکی ایران با مباحث ژن درمانی اشاره کرد و گفت: هنوز مباحث ژنتیک در رشته جدید وارد دانشگاه های علوم پزشکی ایران نشده است و می بینم که وارد شده ام. تا به عنوان یک دانش آموز جدید به او موضوعات جدید آموزش دهد.

  آیین نامه رتبه بندی معلمان توسط دانشگاه کپی شده است

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: در جلسه ای که با معاون آموزشی وزارت بهداشت داشتم به صراحت اعلام کردم که برنامه درسی پزشکی باید تغییر کند و بخش های جدیدی در آن گنجانده شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید