محاکمه سیاهپوشان قتل امین الیکایی + عکس

مهاجمان پس از مدتی شناسایی و دستگیر شدند و اعتراف کردند که تولید کننده مشروبات الکلی بوده و در شب حادثه مست بوده اند و گویا همان شب 3 لیتر مشروبات الکلی به امین فروخته و به وی اس ام اس داده و تماس گرفته اند. چندین بار برای گرفتن پولشان اما وقتی امین در حال بازگشت از عروسی بود نتوانستند پولشان را بگیرند، راه او را بستند و با چاقو، چوب و شمشیر او را کشتند.

متهمان که یکدیگر را مقصر اولین ملاقات خود با پلیس می دانستند صبح امروز راهی دادگاه شدند.

محاکمه سیاه پوشان قتل امین الیکایی در ورامین

در ابتدای جلسه نماینده دادسرا کیفرخواست صادره از سوی دادسرا را قرائت کرد که بر اساس آن چهار متهم پرونده متهم به مشارکت در قتل عمد، شرب خمر و ضرب و شتم غیرعمد فوت کردند.

مادر و پدر مقتول سپس با طرح شکایتی خواستار قصاص متهمان در دادگاه شدند و گفت: وی به بهانه ظلم و ستم بودن کشته شد و من و پدرش برای این جنایت شنیع خواهان بالاترین مجازات هستیم.

متهم ردیف اول حسام در دفاعیات خود گفت: اتهامم را قبول ندارم. من هیچ نقشی در قتل نداشتم امشب با یکی از دوستانم در حال خوردن میوه و قلیان کشیدن بودم که یکی از دوستانم به نام پیمان از خانه بیرون آمد و دعوا کرد. «سپس به خانه برگشت و گفت امین را کشته است. او حتی یک وصیت نامه چهار صفحه ای نوشت.»

متهم ردیف دوم در دفاعیات خود گفت: اعتراف می کنم مست بودم و در درگیری شرکت داشتم اما اتهام همدستی در قتل را نمی پذیرم و فقط با چاقو مقتول را کشتم و ضربه مهلکی به او نزدم.

  قیمت سکه و طلا و دلار شنبه 29 اردیبهشت 1401

پیمان سپس در دفاع از خود گفت: من در درگیری شرکت می کنم و مشروبات الکلی می خورم اما در قتل شرکت نمی کنم. فقط 3 بار اریب به ماشین مقتول زدم. ضربات به دست قربانی من خورد. پزشکی قانونی اعلام کرد که ضربات وارده به بدن مقتول منجر به مرگ شد و حسام تنها کسی بود که در صحنه مبارزه با شمشیر نقش داشت و بعداً شمشیر در میان وسایل او پیدا شد. تنها نقطه مناقشه ترساندن آمین بود.

متهم چهارم نیز اتهام قتل را رد کرد و گفت: قبول دارم که در دعوا بوده ام اما اتهام قتل را قبول ندارم. لطفا هر چه زودتر پرونده را در اختیار من قرار دهید چون من بی گناه بودم. به مدت 4 سال زندان.”

قضات پس از شنیدن دفاعیات متهمان و وکلای آنها برای صدور حکم شتافتند.

دیدگاهتان را بنویسید