مجازات انتشار اکاذیب در فضای مجازی افزایش یابد

560367 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی شورای اسلامی با اشاره به طرح پیگیری حقوقی و قضایی اخبار جعلی در فضای مجازی گفت: در قانون اساسی کشور به نشر اکاذیب اشاره شده است، اما اینطور است. برای دنیای واقعی یعنی هرکس به کسی توهین کند یا اخبار جعلی را در جامعه منتشر کند مجازات می شود و این از مصادیق جرم است.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح کنترل اکاذیب و اخبار جعلی در فضای مجازی است. یعنی همانطور که در دنیای واقعی جرم است، این عمل در دنیای مجازی نیز جرم محسوب می شود و شخصی که آن را منتشر می کند باید پاسخگوی اعمال خود باشد.

رئیس کمیسیون حقوقی مجلس گفت: نکته این است که مجازات نشر اکاذیب در قانون برای زمان حال مناسب نیست و باید این مجازات تقویت شود. یعنی هزینه نشر اکاذیب به مردم افزایش یابد و در طرح مذکور علاوه بر تمرکز بر فضای مجازی، مجازات این اقدام را تشدید می کنیم تا همه بدون اطلاع و بدون منبع اخبار منتشر و منتشر نکنند.

غضنفرآبادی تصریح کرد: اتفاقات اخیر نشان داده است که هرکس یا هر رسانه ای به راحتی می تواند اخبار جعلی را منتشر کند و بدون اینکه مسئولیت اعمال خود را برعهده بگیرد، در اذهان عمومی تشویش و تشویش اذهان عمومی ایجاد کند که این مصداق جرم است و با طرح جدید، دیگر افراد دیگر نیستند. می تواند به راحتی اخبار جعلی را بدون منبع منتشر کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طرح پیگیری حقوقی و قضایی اخبار جعلی در فضای مجازی، احکام و مجازات هایی بازدارنده در نظر گرفته شده تا درس عبرتی برای دیگران شود که دیگر به راحتی نمی توانند اخبار جعلی را در فضای مجازی منتشر کنند. دادن

  انتشار اولین بار گفتگوی محسن رضایی و شهید هرازی در عملیات کربلای 4 + صوت

هفته گذشته سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی شورای اسلامی از تهیه طرح پیگیری قانونی و قضایی اخبار جعلی در فضای مجازی در آن کمیسیون خبر داد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید