متاسفانه ما چند داور ناسالم داریم / مردم برای بازیکنان مهم نیستند

562443 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، امیر حاج حاج رضایی در خصوص حواشی چند روز اخیر فدراسیون فوتبال به خبرنگار ما گفت: مشکلات فوتبال ایران از زمان آقای دادکان تشدید شده است، دو رئیس بعدی در این باره صحبت کردیم. زمان، اما دیدگاه با آنچه اکنون اتفاق می افتد متفاوت است. بارها و بارها ثابت می شود که انتخابات نه در هیئت ها و نه در مجلس عادلانه نیست. اطلاعات من رسانه ای است و ارتباطی با ارگان ها و سیستم های مختلف ندارم اما با توجه به برخی شواهد ارائه شده توسط آنها قابل انکار نیست.

وی افزود: همیشه تاکید داشته اند که انتخابات در فضایی سالم برگزار شد و منتخبان بهترین ها هستند و با رای جمعی انتخاب شدند. از این داستان ها زیاد شنیده ایم و ادعای سالم بودن انتخابات را نمی پذیرم، «وقتی نایب رئیس زنان دستگیر می شود، وقتی اطلاعات و ارقام فساد مالی و… فاش می شود، کجا می توانم درباره فدراسیون فوتبال صحبت کنم. ?

حاج رضایی ادامه داد: قسمت پشت سر دو رئیس فدراسیون قبلی حضور در جام جهانی بود. آقای کفاشیان گفت دو بار توانستیم تیم ملی را به جام جهانی برسانیم. هر وقت توانستید این کار را انجام دهید، بیایید صحبت کنیم! آقای عزیزی هادم هم می تواند پشت این موضوع پنهان شود و بگوید ما سریع ترین راه را برای جام جهانی داشتیم اما اگر این فساد که مستند مردم هم هست درست باشد اگر تیم را برای مردم جهان قهرمان کند. غذا مهم نبود!

کارشناس فوتبال ایران در رابطه با مستندات منتشر شده درباره پاداش عوامل فدراسیون فوتبال گفت: در دوره ای که شاهد وضعیت نامناسب اقتصادی هستیم و مردم در تنگنا هستند، با این رقم ها جوایز می نویسند! هنگام انتخاب سرمربی تیم ملی، افکار عمومی واکنش نشان می دهد، فردی ناشناخته یا کمتر شناخته شده ای که در فوتبال حضور داشت، اما چنین زندگی نامه ای با بازیکنان معروف گذشته نداشت! او ممکن است آدم خوبی باشد، اما این پست برای او و اندازه اش مناسب نیست. بعدها خبری منتشر شد مبنی بر اینکه این مرد در زمان حضورش مبلغ نجومی پاداش و حقوق دریافت کرده است! و تعجب و خشم را در همه برانگیزد.

  روند پرداخت تسهیلات بدون وثیقه به بازنشستگان تامین اجتماعی

وی ادامه داد: تا زمانی که فساد مالی، اخلاقی و… در فوتبال ما وجود داشته باشد، فوتبال ما رشد نخواهد کرد. گاهی جرقه می‌زند و پیروزی‌هایی به دست می‌آید، اما هرگز نمی‌تواند به پیروزی پایدار برسد، زیرا پایه‌ای شکننده و ناپایدار دارد و صاحبان قدرت ژله‌مانند و ناپایدار هستند. من به سیستم فوتبال کشورمان اعتقادی ندارم.تجربه ام اجازه نمی دهد آرزو کنم تیم ملی به جام جهانی یا حتی دور دوم راه پیدا کند! آرزوی ما داشتن قطب ها و مدیریت فوتبال قوی و قوی و برنامه ریزی و سرمایه گذاری خوب است.

حاج رضایی گفت: در ایران جریان پول کلید کار است، همه وقتی جلوی تریبون می ایستند دنبال پول می گردند از مردم حرف می زنند در حالی که در عمل بر خلاف مردم حرکت می کنند! برای پولشان 10 روز تاخیر دارند، اعتراض می کنند و به تمرین نمی آیند! اما مردم فقیر در سرما و گرما برای تماشای فوتبال می آیند. من نمی گویم به فوتبالیست پول داده نشود، باشگاه موظف است به تعهداتش عمل کند، اما مردم را سازش نده و آنها را تحریک نکن. هواداران جامعه فوتبال ما افراد آسیب پذیر اجتماعی هستند، چرا آنها را مقصر می دانید؟ آقایان مردم به شما علاقه ای ندارند، شما پولشان را می خواهید!

وی در پایان درباره انتقادات اخیر به داوران فوتبال گفت: بیشتر داوران ما افراد شایسته ای بودند اما در بین آنها افرادی بودند که گم شدند و کارهایی را انجام دادند که نباید انجام می دادند و من انجام دادم. کمیسیون داوری نمی تواند دفاع کند چون زیر سوال است اما چنین افرادی در فوتبال بوده اند و الان در شرایط جدیدی هستند و می خواهند چهره خود را تغییر دهند.

  ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور شد + سوابق -

دیدگاهتان را بنویسید