مبارزه با فساد از املاک و اشراف شروع می شود، نه از بازار و چهارراه های استانبول.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضعف دولتمردان و نهادهای نظارتی را دلیل پیدایش فساد عنوان کرد و گفت: مبارزه با فساد تنها به معنای کوچه و بازار نیست، بلکه به معنای کوچه و بازار نیست. مهمتر از آن، مبارزه با فساد باید از اموال و امثال اشراف شروع شود، آیا زمانی که مبارزه با فساد آغاز شد، نباید ابتدا به بازار و چهار راه استانبول برویم.

محمود احمدی بیگش در گفت و گو با خبرنگار شفقنا اظهار داشت: باید به سمت حکومت داری عادی و بدون فساد برویم، متاسفانه با لابی های گسترده و فساد در سطوح مختلف حکومتی با حکومت داری ناکارآمد مواجه هستیم. وقتی می توانیم ادعا کنیم که یک حکومت عادی داریم که با فساد مبارزه کند و ورودی های فساد را ببندیم. معاون یکی از وزرا در چند روز گذشته به دلیل فساد ستیزی توسط عده ای مورد ضرب و شتم قرار گرفت و این افراد در لایه های مجلس حمایت می شوند.

وی با اشاره به دلایل رواج فساد گفت: عوامل متعددی در این زمینه وجود دارد که یکی از آنها این است که نهادهای نظارتی ما به نوعی درگیر فساد هستند و وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند. یا این دستگاه های نظارتی در غفلت می خوابند. بنابراین ضعف دولتمردان و نهادهای نظارتی ما دلیل این حجم از فساد است.

آقای احمدی بیگش ادامه داد: یکی دیگر از دلایل گسترش فساد این است که عدم مبارزه با مفسدان و صاحبان نفوذ و قدرت در دولت های مختلف باعث پیدایش و گسترش فساد می شود. در نهایت، او تصمیم می گیرد کسانی را که به دنبال مبارزه با فساد هستند، حذف کند.

  ادعای جدید آقای هاس در مورد بنزما

وی تصریح کرد: باید مدیریت اقتصاد کشور را به کسانی بدهیم که به وسعت یک کشور 85 میلیونی هستند، کشوری که دوستانش در دنیا به شدت کم شده است. زیرا آمریکایی ها و اروپایی ها بیشتر جهان را علیه ایران بسیج کردند. بنابراین نیازمند افرادی هستیم که اقتصاد کشور را بر اساس تعهد و شایستگی مدیریت کنند.

آقای احمدی بگش ادامه داد: اگر مجموعه ها و وزارتخانه های اقتصادی را نگاه کنید، می بینید که واقعاً امور کشور دست آنها نیست؟ رئیس دولت باید خودش تصمیم گیرنده باشد نه اینکه از جاهای دیگر به او پیشنهاد شود و کابینه او تاثیرگذار باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد فقط در کوچه و بازار نیست، بلکه مهمتر از آن این است که این مبارزه با فساد باید از اموال و امثال آقازاده ها شروع شود نه زمانی که مبارزه با فساد آغاز شود. ، ابتدا باید به بازار و چهارراه استانبول رفت. این مکان ها هم مهم است، اما توقع مردم ما این است که با صاحبان قدرت و ثروت مبارزه کنند. ما نمی خواهیم ناامیدی ایجاد کنیم و باید امید در دل مردم تقویت شود، اما به خواست خدا و ماشاالله نمی توانیم کشور را اداره کنیم و باید با فساد مبارزه کنیم تا به خواسته ها و خواسته های مردم برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید