ما هنوز اراده لازم را از سوی اروپا و آمریکا ندیده ایم

531207 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، سعید حاطب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری با موضوع رفع تحریم های غیرهسته ای اظهار داشت: هیات ایرانی پس از بازگشت از تهران، پیشنهادات خود را در مورد بقیه موضوعات از جمله برخی موضوعات غیرهسته ای به صورت مکتوب ارائه کرد. بود.

وی ادامه داد: در چارچوب مذاکرات، رفع تمامی تحریم هایی که مغایر با تعهدات طرف مقابل و سود اقتصادی وعده داده شده است، باید برداشته شود و این یکی از اصول ماست و تا به امروز این موضوعات پیگیری شده است.

حاتب زاده گفت: گفت وگوها با پیشرفت بسیار چشمگیری همراه بوده و از دامنه و تعداد موضوعات کاسته شده است اما مسائل باقی مانده سخت ترین، کلیدی ترین و جدی ترین مسائلی است که باید حل شود.

وی ادامه داد: مردم ایران مطمئن هستند که ما از حقوق آنها و حقوق ایران تضییع نخواهیم کرد و دستاوردها و دانش صلح آمیز هسته اصلی همه توسط نسل های آینده محافظت و ارج خواهد شد و این یکی از قرمزهای ماست. حقوق. “

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: اگر تعهد طرف مقابل را در مورد دو سه موضوع باقی مانده ببینیم وارد فاز نهایی می شویم اما همچنان منتظر تصمیمات اروپا و آمریکا هستیم و ندیده ایم. آنها.”

حاطب زاده در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ضمانت نامه گفت: هنوز تا رسیدن به توافق فاصله زیادی وجود دارد.

وی افزود: در مورد ضمانت نامه ها، بحث ضمانت نامه های حقوقی، سیاسی و اقتصادی موضوعاتی است که موضوع ابتکارات و برنامه ریزی ها بوده است و صحبت های ضمانت های اقتصادی به صورت ویژه انجام می شود.

  سام درخشانی از برنامه فیلم جوکر + تمجید کرد

حاتب زاده افزود: یکی از مهم ترین تضمین هایی که در مذاکرات اعلام کرده ایم و با جدیت دنبال می کنیم، تضمینی است که اساسا به ایران می دهیم و آن برگشت پذیری برنامه های ایران در صورت توافق در وین است. اصولی که برعکس آن را گفتیم.

حاتب زاده در پاسخ به سوال دیگری درباره تصمیم سیاسی طرف مقابل و اظهارات ماکرون رئیس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه ایران باید تصمیمات سیاسی بگیرد، گفت: مقامات اروپایی گاهی اوقات اشتباه محاسباتی می کنند و فکر می کنند که بیانیه های سیاسی می تواند در اتاق ها به نتیجه برسد.

وی افزود: اگر به دنبال توافق هستند و زمان برایشان مهم است نمی توانند بحث زمان بندی را مطرح کنند و ابتکاری نداشته باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: فرانسه و سایر کشورهای اروپایی به خوبی از نکات ما آگاه هستند و به آنها توصیه می کنیم که در اتاق مذاکره روی دو یا سه موضوع باقی مانده تمرکز کنند و وقت و انرژی خود را صرف این موضوع کنند. این اظهارات تکراری را بارها شنیده ایم.»

حاتب زاده در پاسخ به سوال دیگری درباره سفر هیات ایرانی به کره جنوبی و رایزنی های انجام شده برای پرداخت بدهی های ایران در این کشور گفت: هیات ایرانی پس از دیدار با آقای باقری در وین به درخواست هیات کره ای به سئول رفت. اما هنوز شاهد اقدام عملی از سوی کره نیستیم.

وی افزود: متأسفیم که دولت کره جنوبی به روشنی مسئولیت صراحتاً خود را دارد و در حالی که وجوه مردم ایران در بانک های کره بلوکه شده است، موضوع دیگری را در دستور کار دو کشور قرار نخواهیم داد. “

  این افراد می توانند در سال آینده بالای 2 میلیون تن حقوق دریافت کنند!

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: البته این روند ادامه دارد و ما هیچ روندی را متوقف نکرده ایم و دولت کره می داند که ما این موضوع را فراموش نخواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید