ما هرگز میز مذاکره را ترک نکردیم

545005 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز بین الملل؛ حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از نتایج گفتگو با جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی تمجید کرد.

وی درباره هدف سفر بورل به تهران نوشت: «امروز در تهران میزبان آقای جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بودم. آقای بورل پس از تماس تلفنی با من که به دنبال راه حلی برای خروج مذاکرات از بن بست بود به تهران آمد تا مذاکرات را به سرانجام برساند. در این دیدار چهار ساعته اما مثبت، در خصوص همکاری های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا تبادل نظر کردیم. من به آقای بورل گفتم که جمهوری اسلامی ایران برای برقراری رابطه متوازن با جهان تلاش می کند و قاره اروپا در سیاست خارجی متعادل برای ما جایگاه مهمی دارد. حفظ و گسترش روابط با قاره اروپا از جمله همه کشورهای قاره اعم از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا یکی از اولویت های ما در حفظ روابط با این قاره است.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: در این دیدار درباره تعدادی از موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله وضعیت مذاکرات و لغو تحریم‌ها گفت‌وگوی مفیدی داشتیم. تلاش می کنیم در جریان مذاکرات که از سر گرفته می شود، بر مشکلات و نقاط اختلاف فائق آییم. ما همیشه به وظایف خود در برجام عمل کرده ایم و هرگز از میز مذاکره خارج نشده ایم. ما اکنون بدون تضییع حقوق مردم عزیز ایران به مذاکره ادامه خواهیم داد و امیدواریم طرف آمریکایی این بار به وضوح و متعهدانه در مسیر مذاکرات و رسیدن به نقطه نهایی توافق، گام‌های مسئولانه و متعهدانه بردارد. اگر سایر کشورها اراده لازم را داشته باشند، ایران مصمم است به یک توافق خوب، قوی و پایدار دست یابد.

  سیستم های شهرداری توسط برنامه موساد هک شده است

وی در پایان ضمن تشکر از خبرنگاران و عذرخواهی از طولانی شدن گفتگو گفت: در نهایت باید از خبرنگاران و رسانه هایی که در نشست خبری حضور داشتند تشکر کنم، در خبرها خواندم که مذاکرات طولانی آنها باعث ناراحتی آنها شده است.

این مذاکرات روز گذشته در وزارت امور خارجه انجام شد و دو کشور در یک کنفرانس مطبوعاتی از ادامه مذاکرات با شورای امنیت سازمان ملل خبر دادند.

جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی درباره مذاکرات خود در تهران نوشت: نتیجه مهم سفر من به ایران این است که بن بست اخیر را رفع کردیم و مذاکرات برجام از سر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید