ما منتظر بهبودی اقتصاد نیستیم

553176 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، پکا هاویستو وزیر امور خارجه فنلاند امشب (دوشنبه) با حجت الاسلام والمسلمین رئیسی دیدار کرد. توافق آماده است و ایران نشان داده است که به تعهدات خود عمل می کند.

سید ابراهیم رئیسی گفت: روابط دو کشور در سال های پس از انقلاب اسلامی بسیار خوب بوده است، اما روابط فنلاند با سایر کشورها نباید تحت تأثیر بیگانگان قرار گیرد. رئیسی با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم برای توسعه روابط حسن همجواری گفت: ما به دنبال روابط خوب با همه کشورهای منطقه هستیم و این سیاست را ادامه خواهیم داد. همه جای منطقه ما به دلیل دخالت خارجی ها مشکل دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه فنلاند می تواند نقش فعال تری در ایجاد صلح و جلوگیری از ناامنی ایفا کند، افزود: ایران و فنلاند علاوه بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری می توانند در زمینه حقوق بشر، مبارزه با تروریسم و ​​جرایم سازمان یافته همکاری کنند. رئیسی با اشاره به مشکلات افغانستان گفت: بیش از دو دهه است که آمریکا و ناتو در این کشور حضور دارند، اما امنیت آن افزایش نیافته است، بلکه نتیجه آن ویرانی، جنگ، فقر و بدبختی برای مردم افغانستان است. مردم. “

رئیس جمهور با اشاره به حضور حدود چهار میلیون مهاجر افغان در ایران گفت: ما از برادران مهاجر افغانستانی به لحاظ همسایگی و اقدامات بشردوستانه به کشور استقبال می کنیم، اما اروپایی ها از تعهدات خود در افغانستان کوتاهی می کنند.

رئیسی با اشاره به مذاکرات هسته ای وین گفت: متخلفان برجام آمریکایی ها و کسانی که به تعهدات خود عمل نکردند اروپایی ها بودند، این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش های متعدد شما اقدامات صلح آمیز ایران را تایید کرده است. ما گفته‌ایم، گفته‌ایم در صورت برداشته شدن تحریم‌ها، مبنای توافق آماده است و ایران نشان داده است که به تعهدات خود عمل می‌کند، اما منتظر بهبودی اقتصاد کشورمان نیستیم.

  همبازی حامد بهداد در پیر پسر

رئیسی با اشاره به اعتراف آمریکایی ها به شکست فاجعه بار سیاست فشار حداکثری علیه ایران، گفت: امیدواریم کشورهای اروپایی راه استقلال از سلطه آمریکا را انتخاب کنند، زیرا آمریکا کشور قابل اعتمادی نیست.

پکا هاویستو وزیر امور خارجه فنلاند با اشاره به نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و فنلاند گفت: برای ایران ارزش زیادی قائل هستیم و پتانسیل زیادی برای افزایش همکاری های مشترک بین دو کشور داریم. ما برای ارتقای همکاری های دوجانبه و همچنین همکاری بین دو کشور در زمینه امنیت منطقه ای و صلح جهانی تلاش می کنیم. وی گفت: ما نگرانی های مشترکی داریم. من با شما در مورد تشکیل یک دولت فراگیر در افغانستان موافقم. این پیام ما به طالبان بود. پکا هاویستو با ابراز نارضایتی از رفتار آمریکا در توافق هسته ای گفت: مایه تاسف است که آمریکایی ها از تعهد خود به برجام دست کشیده اند.

منبع: بازار

دیدگاهتان را بنویسید