ما در زمان انتخابات اعلام کردیم که برنامه ای برای فیلترینگ نداریم و حالا به قول خودمان عمل می کنیم!

مستقل آنلاین: علی بهادریجهرمی روز سه شنبه 8 آذرماه در برنامه «عدم وساطت با دولت» که در دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد، اظهار داشت: گروه های مختلف، برخی رهبر و برخی دیگر پیرو هستند. همان که بعد از جنگ جهانی قیام کرد و دلارش را پایه گذاری کرد و نهاد حقوقی و سیاسی خود را تأسیس کرد و اجازه نداد کسی که مصرف کننده بود رهبری کند.

بهادری جهرمی تصریح کرد: این طرز فکر تمام تلاش خود را می کند تا ایران کاربر و نگهبان خود در منطقه باشد. پس از سرخوردگی از جنگ نظامی، مسیر آن به فشار اقتصادی تغییر می کند، به طوری که سایر جنبه های زندگی زیر سوال می رود. 40 سال با تمام وجود سعی کرد با تحریم ما را فلج کند.

سخنگوی دولت درباره افزایش قیمت ها گفت: دشمن ما سعی کرد با ایجاد بلاتکلیفی جلوی رشد علمی را بگیرد و طبیعتاً از حل مشکلات و درمان دردها جلوگیری کرد. دشمنان مرگ خانم امینی را بهانه ای برای ایجاد آشوب قرار دادند.

وی با بیان اینکه وقتی دشمن دید مردم به اغتشاشات نمی پیوندند دوباره در مسیر اقتصادی قرار گرفت، اظهار داشت: دشمن با فشار بر آن نرخ ارز را بالا برد تا قیمت طلا و خودرو نیز افزایش یابد.

این تغییرات جزئی و موقت است و با اقدامات پیشگیرانه و برنامه ریزی برای عملیات اردوگاه، تلاش دشمن با شکست مواجه خواهد شد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: متأسفانه رشد اقتصادی در طول 10 سال تعطیلی و ایجاد نقدینگی 44 درصد بود به طوری که در شهریور 1400 تورم 60 درصدی داشتیم، دولت سیزدهم مانند دولتی نیست که قیمت دلار را بیش از این افزایش دهد. 10 برابر در هشت سال، بنابراین نباید افزایش موقت قیمت ها را مبنای قضاوت قرار دهیم، اگر بتوانیم نقدینگی را کنترل کنیم، تاثیر آن به زودی احساس می شود.

  مضرات خوردن توت و خرما با چای / بهترین غذا برای چای

بهادری جهرمی در خصوص اقدامات دولت اظهار داشت: حداقل دستمزد از سه میلیون به شش میلیون افزایش یافت، سربازان این کشور حداقل پنج میلیون تومان حقوق دریافت می کنند، در این یک سال نرخ بیکاری از دو رقمی به یک افزایش یافت. رقمی، رشد اقتصادی شش ماهه در صنعت 5 1. در حوزه خودرو، تعداد خودروهای تولید شده در سال پایانی دولت قبل 600 هزار دستگاه بود، اما امروز بیش از دو برابر شده است.

وی در مورد جراحی اقتصادی دولت گفت: روش توزیع یارانه در گذشته به این صورت بود که مردم هر چه بیشتر مصرف می کردند یارانه بیشتری دریافت می کردند. 400 هزار تومانی که امروز پرداخت شد با یارانه قبلی قابل مقایسه نیست.

بهادریجهرمی در خصوص فیلترینگ گفت: در زمان انتخابات اعلام کردیم که دولت برنامه ای برای فیلترینگ ندارد و اکنون پای حرف خود ایستاده ایم اما قوانین را زیر پا گذاشتند و فیلم آموزشی کوکتل موتولف را منتشر کردند. امنیت ملی در این بسترها آماده شده است که دولت موظف به مدیریت آن است./خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید