ما حمایت ایران را فراموش نخواهیم کرد

537050 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به دمشق سفر کرده است، ظهر امروز (شنبه) 3 دی ماه با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان: روابط ایران و سوریه در بهترین حالت خود قرار دارد

وزیر امور خارجه در این دیدار ضمن ابلاغ سلام آیت الله رئیسی رئیس جمهور به بشار اسد اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران امنیت و پیشرفت سوریه را امنیت و پیشرفت خود می داند و به حمایت قاطع از سوریه ادامه خواهد داد.

امیر عبدالاخیان با اشاره به رایزنی ها و همکاری های خوب و نزدیک مقامات دو کشور به ویژه در سطح وزارت امور خارجه، این سفر را در راستای تداوم و تکمیل رایزنی ها و تبادل نظر دو کشور دانست. کشورها در مورد موضوعات مورد علاقه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی.

رئیس دستگاه دیپلماسی با ابراز خرسندی از توسعه روابط خارجی سوریه، این تحول را نشان دهنده اهمیت و جایگاه مهم سوریه در منطقه دانست.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر راه حل سیاسی به جای راه حل نظامی تاکید داشته است، بنابراین از تحول مثبت در روابط سیاسی سوریه با سایر کشورها استقبال می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اعتماد جمهوری اسلامی ایران به درایت و تدبیر رئیس جمهور و دولت سوریه، از توسعه روابط دوجانبه ایران و سوریه ابراز خرسندی کرد و بر تقویت بیش از پیش تاکید کرد. این روابط در تمام زمینه های مورد علاقه.

امیر عبداللهیان با اشاره به دعوت رئیس جمهور سوریه و برنامه ریزی مشترک دو کشور برای سفر رئیس جمهور ایران به دمشق، ابراز اطمینان کرد که این سفر زمینه ای برای تقویت روابط دوستانه و برادرانه دو کشور خواهد بود. در زمینه های مختلف

  خودکشی در بازسازی صحنه جرم

وی با اشاره به اهمیت بسترسازی همکاری‌های بلندمدت دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تدوین و امضای برنامه جامع همکاری‌های بلندمدت بین دو کشور و نیز ضرورت را اعلام کرد. سوریه تاکید کرد که پایه های همکاری های دوجانبه و چندجانبه برای کمک و مشارکت در بهبودی را گذاشته است.

امیر عبداللهیان در خصوص اتفاقات اخیر کشورمان نیز گفت: جنگ ترکیبی را پشت سر گذاشتیم و برخی از کشورهای غربی نقش مداخله جویانه و محرک در این زمینه داشتند که البته شکست خوردند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در جریان آخرین تحولات روند مذاکرات رفع تحریم‌های غیرقانونی علیه ملت ایران به رئیس‌جمهور سوریه و همچنین توضیحاتی در خصوص مسائل مطرح شده در نشست بغداد 2 در اردن بیان کرد.

در این دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه با ابلاغ سلام گرم خود به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور کشورمان، رو به امیرعبداللهیان کرد و گفت: سفر حضرتعالی هم از نظر دوجانبه و هم منطقه ای برای ما حائز اهمیت است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نزدیک ترین کشور به سوریه است و در جنگ در کنار ما بود و حمایت های جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهیم کرد.

رئیس جمهور سوریه با تاکید بر اهمیت سفر آتی آیت الله رئیسی به سوریه، آمادگی و اراده جدی دمشق را برای تلاش مشترک و بسترسازی برای موفقیت حداکثری این سفر اعلام کرد.

بشار اسد با تشریح تحولات اخیر سیاسی و دیپلماتیک مرتبط با سوریه، بر ضرورت و اهمیت ادامه رایزنی ها و هماهنگی های دو کشور ایران و سوریه در خصوص مسائل مهم و راهبردی دوجانبه و منطقه ای تاکید کرد.

  کاهش قیمت طلا

رئیس جمهور سوریه همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران شریک سوریه است و ما در کنار هم خواهیم بود و در عرصه های مختلف از یکدیگر حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید