ما به اروپا حمله نمی کنیم و جنگ هسته ای نخواهیم داشت!

زمانی که مقامات غربی گفتند کرملین قصد حمله به اوکراین را دارد، گفتند: “این تبلیغات غربی است و ما هرگز به اوکراین حمله نخواهیم کرد!”

امروز سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت که سخنان لیز تراس که گفته بود اگر اوکراین سقوط کند به لهستان و سایر نقاط اروپا از جمله دریای بالتیک حمله خواهیم کرد، تبلیغات دروغین انگلیس است!

وی گفت: ما هیچ برنامه ای برای حمله به اروپا و دریای بالتیک نداریم.

لاوروف پس از دیدار با همتای اوکراینی خود در آنتالیا گفت: ارسال سلاح به کیف خطرناک است. عملیات روسیه در اوکراین طبق برنامه پیش می رود.

لاوروف گفت: هیچ جایگزینی برای مذاکره با اوکراین در بلاروس وجود ندارد. ارسال سلاح به اوکراین خطرناک است. کسانی که به اوکراین اسلحه می فرستند و مزدوران به آن کشور می فرستند باید مسئولیت اقدامات خود را درک کنند. مسکو هیچ برنامه ای برای حمله به دیگر کشورها ندارد و به اوکراین حمله نکرده است.

وی افزود: عملیات روسیه در اوکراین طبق برنامه پیش می رود. اخبار رسانه ها درباره زایشگاه ماریوپل دستکاری شده است. این مرکز مدت‌هاست که هیچ بیمار و کارمندی نداشته و ساختمان آن پایگاهی برای افراط‌گرایان اوکراینی است.

این مقام روسی ادامه داد: مذاکرات پوتین و زلنسکی نباید یک دیدار معمولی باشد. روسیه هیچ اطلاعاتی در مورد استفاده از سلاح های بیولوژیکی در اوکراین ندارد.

او گفت: «البته، حقایق در مورد آنچه پنتاگون در آزمایشگاه‌های بیولوژیکی با بودجه ایالات متحده انجام می‌دهد و استفاده از خاک اوکراین برای آزمایش پاتوژن‌هایی که بعداً می‌توانند برای ساخت سلاح‌های بیولوژیکی مورد استفاده قرار گیرند، بسیار نگران‌کننده و ظالمانه است.»

  مرگ مسعود با رفتار ظالمانه 2 مددجو

لاوروف گفت: من نمی‌خواهم به آغاز یک جنگ هسته‌ای اعتقاد داشته باشم و به آن اعتقاد ندارم.

دیدگاهتان را بنویسید