ما با سیاست توسعه طلبانه ناتو مخالفیم

562494 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله سیدابراهیم رئیسی عصر امروز یکشنبه در دیدار زبیگنیو رائو وزیر امور خارجه لهستان با بیان اینکه ارزیابی لهستانی ها از حمایت ایران از پناهندگان لهستانی در جنگ جهانی دوم می گوید: تاریخ و تمدن غنی ایران و … لهستان می‌تواند پایه‌ها را بگذارد.» برای تقویت تعامل علمی و فرهنگی بین دو کشور مناسب است.

ادامه مطلب

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سطح کنونی روابط اقتصادی و تجاری تهران و ورشو با روابط سیاسی دو کشور تناسبی ندارد، افزود: ظرفیت های مختلفی از جمله در حوزه صنعتی و اقتصادی در هر دو کشور وجود دارد. برای به روز رسانی گسترش تعاملات بین ما.

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های صنعتی و تجاری ایران و لهستان گفت: تهران و ورشو فرصت های مختلفی برای گسترش روابط در همه زمینه ها دارند.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به درگیری در اوکراین گفت: جمهوری اسلامی ایران همانطور که با درگیری و جنگ مخالف است، مخالفت شدید خود را با سیاست توسعه طلبانه ناتو نیز اعلام می کند.

لهستان خواهان احیا و بهبود همکاری با ایران در زمینه های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و علمی است

زبیگنیو رائو وزیر امور خارجه لهستان نیز در این دیدار گفت: تاریخچه روابط ایران و لهستان به قرن شانزدهم برمی گردد. دو کشور نزدیک به پنج قرن است که روابط دوستانه خود را حفظ کرده اند و یکی از به یاد ماندنی ترین جملات در روابط دو کشور مهمان نوازی ایرانیان از پناهندگان لهستانی در جنگ جهانی دوم است.

  شهروندان کانادایی باید ایران را ترک کنند

وزیر امور خارجه لهستان با تاکید بر اینکه دو کشور اشتراکات زیادی دارند، گفت: مردم ایران و لهستان با دخالت قدرت های بزرگ و خارجی در امور کشورشان مخالفت کرده اند.

زبیگنیو رائو با تاکید بر اینکه سطح همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور مطلوب نیست، گفت: لهستان خواهان احیا و ارتقای سطح همکاری های خود با ایران در زمینه های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و علمی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید