مانع اصلی مزاحمت های آمریکا در مذاکرات جاری/ چین مخالف سیاسی شدن آژانس بین المللی انرژی اتمی است

561558 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز وزارت امور خارجه چین، وانگ یی وزیر امور خارجه چین و امیر عبداللهیان همتای ایرانی خود تلفنی گفتگو کردند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش این سایت، وزیر امور خارجه چین در گفتگو با حسین امیرعبدالیان درباره لغو تحریم‌های ضدایرانی در وین تاکید کرد: طرف آمریکایی باید مسئولیت خود را با جدیت درک کند و به خواسته‌های معقول ایرانی پاسخ مثبت دهد. سمت.”

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است: امیر عبدالیان (در این گفتگوی تلفنی) به وانگ یی گفت که آزار و اذیت آمریکا مانع اصلی مذاکرات کنونی است. طرف ایرانی قاطعانه از منافع ملی خود دفاع خواهد کرد و همچنین قاطعانه متعهد به حل و فصل اختلافات از طریق مذاکره برای دستیابی به توافق در اسرع وقت است.

این بیانیه می افزاید: «وانگ یی همچنین در جریان رایزنی تلفنی گفت که چین هیچ حرکت غیرسازنده ای را که می تواند وضعیت را بدتر کند، تایید نمی کند. همه طرف ها باید منطق درست و غلط را حفظ کنند و خستگی ناپذیر برای رسیدن به توافق از طریق تلاش های دیپلماتیک تلاش کنند.

در این بیانیه آمده است: چین با سیاسی شدن آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) مخالف است و از حل و فصل مسائل باقی مانده از طریق گفتگو و همکاری بین آژانس و ایران حمایت می کند. طرف آمریکایی باید به طور جدی مسئولیت خود را بپذیرد و به خواسته های منطقی طرف ایرانی پاسخ مثبت دهد. چین به رعایت عدالت و حمایت از پیشرفت روند مذاکرات ادامه خواهد داد و آماده حفظ روابط نزدیک با ایران است.

  یک معلم هندی یک ماشین خورشیدی می سازد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید