مالیات خودروهای لوکس خانواده را به مجلس برده است

559480 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی با اعلام سوال خود از وزیر اقتصاد گفت: از نظر اقتصادی حضور داشتند.

ادامه مطلب

وی با بیان اینکه طبق قانون باید از خودروهای لوکس و منازل مالیات گرفته شود که تاکنون به درستی اجرایی نشده است، افزود: حدود 17 میلیون خودرو داریم که یک چهارم آن خودروهای لوکس است که بر اساس چ. سازمان امور مالیاتی باید 5600 میلیارد تن مالیات وصول کند که متاسفانه با وجود قانون این اقدام انجام نشده و تاکنون تنها 34 میلیارد تن مالیات از آنها اخذ شده است.

نماینده مردم بافق در مجلس با بیان اینکه متأسفانه هنوز تعداد خانه های مجلل مشخص نشده و البته مالیاتی نیز از آنها دریافت نشده است گفت: تکمیل برنامه زمانبندی مالیات خانه ها و خودروهای لوکس که به تصویب مجلس می رسد.

بر این اساس در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس موضوع 5 نماینده در حوزه بانکی، گمرکی و مناطق آزاد نیز مورد بررسی وزیر اقتصاد قرار گرفت. وزیر اقتصاد و معاونانش در این خصوص توضیحاتی را ارائه کردند که تا حدودی برای نمایندگان مجلس قانع کننده بود و سپس به نمایندگان مهلت دو ماهه دادند تا برای رفع مشکلات تلاش کنند.

منبع: تسنیم

  پیش بینی بازار بورس دوشنبه 29 فروردین 1401

دیدگاهتان را بنویسید