مار غول پیکری به اندازه اتوبوس پیدا کردند! + عکس

به گزارش مستقل آنلاین؛ طول برخی از گونه‌های پیتون به ۱۰ متر می‌رسد، اما در مقایسه با بزرگترین مارهای تاریخ طبیعی کوچک به نظر می‌رسند.

خبرآنلاین نوشت: میلیون ها سال پیش گونه ای از مارها بر جهان حکومت می کردند که دانشمندان نام تیتانوبوا را برای آن انتخاب کردند.

این مارهای عظیم الجثه با قطر بدنی یک متر و طول بیش از 15 متر و با ابعادی شبیه به اتوبوس یکی از بزرگ ترین گوشتخواران جهان از زمان دایناسورها به شمار می روند.

خبر ناگهانی

بقایای این گونه از مارها در سال 2009 در جریان تحقیقات در معدن زغال سنگ در کلمبیا کشف شد و در ابتدا به دلیل اندازه باورنکردنی استخوان های فسیل شده، دانشمندان باور نمی کردند که با فسیل مار سر و کار داشته باشند.

عرض بدن این مار به 70 سانتی متر می رسد که با توجه به آن می توان اندازه طعمه را حدس زد.

به گفته دانشمندان، اندازه بسیار بزرگ این مارها را می توان به آب و هوای گرم و مرطوب زیستگاه آنها نسبت داد. از آنجایی که موجودات خونسردی مانند خزندگان و مارها در محیط های گرم بزرگتر می شوند، می توان حدس زد که زیستگاه این نوع مار نسبت به امروز گرمتر بوده است.

زمان دقیق انقراض این شکارچیان ترسناک هنوز مشخص نیست، اما طبق فرضیات دانشمندان، این رویداد در جایی 57-60 میلیون سال پیش رخ داده است.

البته نوادگان این مارها، بوآها و آناکونداها، هنوز وجود دارند، اما خوشبختانه به اندازه اجداد وحشتناک خود بزرگ نمی شوند.

منبع: نیوزویک/ خبرآنلاین

  لزوم نظارت جدی بر واکسیناسیون دانش آموزی / به امید جلوگیری از موج بعدی -

دیدگاهتان را بنویسید